“Lavice” za prvu bronzu sa velikih takmičenja

Piše: Ognjen 661 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore igraće danas u Budimpešti sa Švedskom za treće mjesto i bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Crna Gora je u polufinalu poražena od Španije 19:18, dok je Norveška pobijedila Švedsku 29:25.

Bek rukometne reprezentacije Crne Gore Katarina Bulatović ističe, uoči novog duela sa Šveđankama, da bi za njih bila velika stvar da osvoje bronzanu medalju.

Za nas bi stvarno bila velika stvar da osvojimo bronzanu medalju. Nije kao zlatna, nije kao srebrna, ali je medalja. Četvrte niko ne pamti, svi pamte samo medalje. Vjerujem da možemo da prevaziđemo trenutni osjećaj, umor i da nađemo snage za sve ljude koji su nas bodrili”, rekla je Katarina Bulatović.

Selektor Dragan Adžić je kazao da bi bronza bila jednaka zlatu osovojenom u Beogradu prije dvije godine.

Djevojke su protiv Španije vjerovale su do kraja, što je meni najvažnije. Vjerujem da će biti takve i u posljednjem meču i da ćemo ovo Evropsko prvenstvo krunisati medaljom. Holandija i Danska su imale kvalitet da osvoje ovo takmičenje, a završile su na 7. i 8. mjestu. Zbog toga bi bronza, po mom mišljenju, bila nevjerovatan uspjeh, ravan osvajanju zlata u Srbiji”, kazao je naš selektor.

Postoji žal što ne igramo finale, ali moramo dići glavu gore i odigrati utakmicu za treće mjesto. Vjerujem da će ova utakmica za nas biti za medalju zlata vrijedna, tako da ćemo skupiti snage i pokušati da se na najbolji mogući način pripremimo kako bi u utakmicu ušli od prvog minuta. Vjerujem da ćemo na kraju slaviti“, kazala je Anđela Bulatović.

Centralni bek švedske reprezentacije Dženi Alm mišljenja je da “lavice” ne zaslužuju bronzanu medalju, jer kako kaže, igraju rukomet koji ne cijeni.

Ne mislim da Crna Gora zaslužuje bronzu. One igraju rukomet koji ne cijenim. Mislim da Norveška i Španija igraju bolji rukomet. Pa i mi same. Toliko puta prelaze granicu normalnog faula“, objasnila je Alm.

Biće to njihov drugi međusobni duel na šampionatu, nakon što je prvi u glavnoj rundi pripao crnogorskim rukometašicama 30:29.

Utakmica u Budimpešti počeće u 15 sati i 30 minuta, uz direktan prenos na TVCG, a duel možete pratiti i na našem portalu.

Za titulu prvaka, dva i po sata kasnije, igraće Norveška i Španija.