Lavice u nastavku slomile Poljsku

Piše: Reprezentacija.me 732 pregleda Dodaj komentar

rukometasice crne goreCrnogorske rukometašice savladale su na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Poljsku u “Morači” 25:21 (11:11).

Crvene su tek u nastavku opravdale ulogu favorita u ovom susretu. Poljska je odigrala veoma dobro u uvodnih 30 minuta. Na startu je bilo 3:1 za Poljsku, potom su naše stigle do 7:5, a onda su gošće vezale pet pogodaka za 10:7. Ipak, zahvaljujući sjajnoj Kaći Bulatović, koja je dala sedam golova u prvih pola sata, Crna Gora je na poluvrijeme otišla kod neriješeno rezultata 11:11.

U drugom dijelu dominacija Crne Gore. Otvorile su izabranice Dragana Adžića drugi dio meča sa pet vezanih golova, a najveću prednost “lavice” su imale kod rezultata 21:13. Poljska je zatim vezala četiri gola i opet vratila kakvu takvu neizvjesnost.

Gostujuća reprezentacija je na četiri minuta prije kraja stigla do 22:19, da bi u sljedećem napadu poslije dvije prečke crvene izborile sedmerac koji je u gol pretvorila Katarina Bulatović. Potom je uslijedila dobra odbrana naših, pa gol Milene Knežević, koji je otklonio sve dileme oko pobjednika.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Katarina Bulatović sa 11 golova, Milena Knežević dala je pet, a Jovanka Radičević četiri. Sa druge strane, šest golova upisala je Gržib.

Crna Gora u nedjelju u drugom kolu kvalifikacija gostuje najslabijoj selekciji u grupi, Portugalu.