„Lavice” slavile u Ljubljani, viza za Švedsku u džepu

Piše: Reprezentacija.me 743 pregleda Dodaj komentar

Viza za Evropsko prvenstvo je praktično osigurana – rukometašice Crne Gore su u Ljubljani savladale Sloveniju sa 22:20 i sada samo čudo može da ih zaustavi na putu ka Švedskoj.

Nakon dva kola u grupi 4, tim Dragana Adžića dijeli 1. mjesto sa Hrvatskom i jasno je da će njihovi dueli u martu odlučiti ko će kao prvoplasirani ići u Skandinaviju, jer Slovenija i Makedonija imaju samo teoretske šanse da se umiješaju u borbu za vrh.

Slovenke su bolje počele meč u dvorani “Kodeljevo”, povele 2:0, imale su i 5:2, ali su “lavice” do prve prednosti stigle u 20. minutu golom Katarine Bulatović za 7:6.

Ljevoruka bombarderka je svojim petim pogotkom donijela i plus dva (9:7), da bi Milena Raičević u 29. minutu povisila na 11:8.

Slovenke su, ipak, do odmora stigle do izjednačenja.

Prvo je na 11:9 smanjio desni bek Vardara i supruga crnogorskog reprezentativca Vuka Lazovića, Barbara Lazović-Varlec, da bi “dežela” iskoristila isključenje u paru i Bulatović i Andree Klikovac 49 sekundi prije velikog odmora i preko Tamare Mavsar i Maje Šon poravnala na 11:11.

Slovenke su iskoristile brojčanu prednost da povedu 12:11, pa i 13:12, da bi Majda Mehmedović sa dva i Bulatovićeva sa jednim golom preokrenule na 15:13.

Uporne domaće igračice su ponovo stigle do prednosti (17:16), a 10 minuta prije kraja je bilo neriješeno (19:19) nakon tri vezana pogotka Đurđine Jauković.

Mrežu je potom osmi put zatresla Bulatovićeva, da bi 18-godišnja Nikšićanka sa igračicom više povisila na 21:19. Kaća se deveti put upisala za 22:19 na početku 56. minuta i najavila kraj.

Ana Petrinja je smanjila na 22:20, a 45 sekundi prije kraja joj je zicer u kontri odbranila Marina Rajčić i otklonila sve dileme.

Prenosa na RTCG nije bilo. Razlog? Ko to zna…

Bulatovićeva je dala devet golova, Jauković četiri, Radmila Petrović i Mehmedović po tri, dva je dodala Raičevićeva, a jedan Itana Grbić.

Lazović-Varlec i Mavsar su predvodile Slovenke sa po šest pogodaka, pet je dodala Šon.