Lavice preokretom došle na korak od Svjetskog prvenstva

Piše: Ognjen 815 pregleda Dodaj komentar

U prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo, ženska rukometna reprezentacija Crne Gore, teže nego što rezultat govori, savladala je reprezentaciju Bjelorusije rezultatom (33:26).

Loše su izabranice Dragana Adžića odigrale prvih 30 minuta meča sa Bjelorusijom. Prvih 10 minuta u igri nas je držala sjajna Đurđina Jauković koja je postigla prvih pet golova naše reprezentacije. U nastavku poluvremena, najviše zahvaljujući greškama “crvenih” u odbrani i velikom broju promašenih zicera, Bjelorusija je došla do najubjedljivije prednosti (7:11). U nekoliko navrata su naše prilazile na dva gola zaostatka, ali se na pauzu otišlo sa minus tri (12:15).

Probudile su se naše lavice,  predvođene Majdom Mehmedović  i u 36. minutu  dolaze do izjednačenja (17:17) . Nastavile su naše u istom ritmu i sa dva gola Jauković došle do najveće prednosti u meču (19:17). Bjelorusija nije mogla da nađe rješenje za nevjerovatnu Jauković koja je na trinaest minuta do kraja, svojim devetim golom, dovela Crnu Goru do četiri gola prednosti (25:21). Crna Gora je rutinski meč privela kraju i sa sedam golova prednosti dočekuje revanš u Bjelorusiji  (33:26).

Đurđina Jauković sa devet golova i Dijana Ujkić sa osam golova  briljirale su u našoj reprezentaciji, dok se u Bjerolusiji istakla Mazgo sa pet golova.