“Lavice” pobijedile Švedsku i obezbijedile kvalifikacije za OI!

Piše: Vladan 1.2k pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore pobijedile su Švedsku rezultatom 26:22, obezbijedile su olimpijske kvalifikakcije i tako ispunile cilj koji su postavile uoči Svjetskog prvenstva u Japanu

Naše rukometašice su završile treće u grupi. Za peto mjesto igraće u petak protiv Srbije.

Izabranice Pera Johansona odigrale su izvrsno protiv motivisane Švedske, koja je danas imala priliku da eventualnom pobjedom prođe u polufinale i bori se za medalju na Svjetskom prvenstvu.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kome su Šveđanke u par navrata vodile i sa tri razlike, “lavice” su u nastavku, na krilima golmanke Marte Batinović, održale čas rukometa svojim rivalkama.

Članica Budućnosti sjajno je branila (zaustavila tri sedmerca, ukupno 14 intervencija), odbrana je bila kao iz najboljih dana, dok su u napadu odgovornost preuzimale Andrea Klikovac i Majda Mehmedović.

Kao plod takve igre, Crna Gora je konstantno bila u rezultatskoj prednosti, pa je na kraju zasluženo upisana i šesta pobjeda na ovom turniru, koja nažalost, nije bila dovoljna da se borimo za odličje, iako smo objektivno, imali kvalitet za tako nešto.

Igračice i navijači Crne Gore mogu još više da žale za onim porazom od Španije, u kojem su imače bod u džepu. Da su ga uzele, “lavice” bi u petak prvi put u istoriji igrale polufinale na SP i mogle su da osvoje jedinu medalju koja im nedostaje…

U petak protiv Srbije igramo meč za prestiž, meč za peto mjesto na Svjetskom šampionatu, ali ono najvažnije je ostvareno – sada s nestrpljenjem čekamo april i borbe za olimpijsku vizu.