Lavice odigrale neriješeno protiv Španije

Piše: Rajko 751 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice osvojile su bod protiv Španije na Svjetskom prvenstvu za kadetkinje.

Naše mlade nade odigrale su 18:18 protiv furije, a bod je donijela Nikolina Vukčević koja je u posljednjim trenucima meča pogodila mrežu.

Španjolke su povele 18:17 samo 13 sekundi prije kraja iz nepostojećeg sedmerca, ali su mlade lavice isčupale prvi bod na prvenstvu nakon poraza od Francuske.

Crna Gora je bila bolji rival u prvom poluvremenu, imala je u više navrata četiri gola viška, a posljednji put u 45. minutu.

Ipak u finišu Španija je preokrenula i stigla na korak od pobjede, međutim na kraju po bod timovima.

Vukčević je bila najefikasnija kod izabranica Bojane Popović sa pet golova. Božović i Džaferović su dodale po tri gola, dva puta su se upisale Radović i Raičević, dok je Babović imala deset odbrana.

Naredni protivnik našeg tima je Južna Koreja u petak od 10 sati.