“Lavice” nakon preokreta srušile i Švedsku!

Piše: Ognjen 662 pregleda Dodaj komentar

Naša ženska rukometna reprezentacija savladala je Švedsku 29:27 u drugom kolu turnira u Ajndhovenu.

Kao i juče protiv Ruskinja, izabranice Dragana Adžića bolje su odigrale u drugom dijelu meču.

Dozvolili smo dosta kontra napada Skandinavkama, pa je u jednom trenutku prednost Švedske iznosila 15:9.

Do poluvremena je naš tim smanjio na 16:12, da bi pravu igru Crna Gora pružila u nastavku.

Mnogo čvršća odbrana donijela je preokret u rezultatu, pa je naš tim prvi put poveo 18:17 u 40. minutu nakon realizacije Majde Mehmedović.

Krila su bila naše udarne igle u nastavku. Radmila Petrović pogodila je za 23:20, a desno krilo Budućnosti je čini se pogotkom za 28:23 potpuno otklonilo dileme oko pobjednika.

U finišu je Švedska smanjila minus, ali nije ugrozila trijumf Crne Gore.

Naše djevojke će sjutra od 20.30 za prvo mjesto na turniru igrati protiv domaće Holandije.

Švedska – Crna Gora 27:29 (16:12)

Ajndhoven – Sportski centar. Gledalaca: 1.200. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Švedska 8 (5), Crna Gora 6 (6). Isključenja: Švedska 2, Crna Gora 2 minuta.

Švedska: Bundsen (sedam odbrana), IDEN (četiri odbrane), Torn, Tegsted, Stremberg 3, BLOM 1, SAND 3, Blomstrand, Roberts, Torstenson, GULDEN 4 (2), HAGMAN 8 (3), Valen 2, Jakobsen, ALM 5, EK 1.

Crna Gora: Rajčić (osam odbrana i dva sedmerca), BARJAKTAROVIĆ, Petrović 7 (2), Pavićević, RADIČEVIĆ 2 (1), Grbić, A. Bulatović 1, A. Klikovac 1, POPOVIĆ 1, B. Klikovac, Jauković, K. BULATOVIĆ 7 (2), RAMUSOVIĆ, MEHMEDOVIĆ 3, Despotović, RAIČEVIĆ 7 (1).