“Lavice” bez medalje, Švedska se revanširala Crnoj Gori

Piše: Ognjen 804 pregleda Dodaj komentar
Naša ženska rukometna reprezentacija izgubila je od Švedske 25:23 u meču za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Hrvatskoj.

Nisu mogle dva puta u pet dana da naše djevojke pobijede Skandinavke u meču biti ili ne biti.

Za razliku od meča iz grupne faze, kada je Crna Gora u nastavku uspjela da napravi nevjerovatan preokret i da se poslije minus pet vrati iz pepela i pobijedi, ovog puta su uloge bile izmijenjene.

Imala je naša selekcija u nekoliko navrata tokom prvog dijela po tri gola viška, ali su pred odlazak na veliki odmor uspjele Skandinavke da smanje zaostatak na samo gol.

Serijom 3:0 na startu drugog dijela Švedska je preuzela vođstvo, a sve što su uspjele izabranice Dragana Adžića je da u nekoliko navrata izjednače rezultat.

Na kraju, treba djevojkama čestitati na svim emocijama koje su nam podarile u prethodne dvije sedmice.

I kao što reče selektor Dragan Adžić na posljednjem tajm autu “Djevojke ne treba pognute glave da napustite teren”. I ne trebaju, ova generacija nas je navikla na uspjehe, kako reprezentativke, tako i klupske, pa smo sigurni da će razloga za radost biti već sljedeće godine na Mundijalu u Danskoj.

U našem timu danas osam golova Kaće Bulatović, po četiri Jovanke Radičević i Mare Jovanović.

Nezaustavljiva je sa druge strane bila zvanično najbolja igračica prvenstva Izabel Gulden sa sedam golova, kao i odlična Ida Oden sa golom manje. U ključnim trenucima odbranama se istakla Johana Bundsen.

Od 18 sati za zlato će igrati Norveška i Španija.

CRNA GORA – ŠVEDSKA 23:25 (12:11)

Sedmerci:

Crna Gora: 5 (4)

Švedska: 3 (3)

Isključenja:

Crna Gora: Katarina Bulatović 2 minuta, Klikovac 2 minuta, Knežević 4 minuta, Petrović 2 minuta,

Švedska: Torstenson 2 minuta, Oden 2 minuta

Crveni karton: Torstenson