Larvik potopljen u “Morači” – Ubjedljiva pobjeda rukometašica!

Piše: Vladan 683 pregleda Dodaj komentar

Rukometašica Budućnosti su u ”Morači” u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona savladale Larvik 31:17 (14:9) i stekle nedostižnu razliku uoči revanša u Norveškoj, koji je na programu u subotu, 15. aprila.

Đurđina Jauković i saigračice će tako u revanšu morati da odrade formalnost, a potom početkom maja krenu u napad na treću titulu prvaka Evrope, nakon trofeja osvojenih 2012. i 2015. godine.

Interesantno, u sezonama kada su osvajale Evropu, ”plave” su upravo bile bolje od Larvika – 2012. su slavile u dvomeču polufinala, a tri godine kasnije u finalu koje je odigrano u Budimpešti.

Nakon što je Larvik došao do prvog i jedinog vođstva na meču (6:5, 15. minut), ”plave” su uhvatile pravi ritam i na krilima sjajne Kristine Neagu napravile seriju 8:1, poslije koje su u 27. minutu povele 13:7, a u periodu od 32. do 39. minuta odigrale su kao u transu i poslije serije od osam vezanih pogodaka, stekle 12 golova viška (22:10) u 39. minutu, što je bila najava velike pobjede koja je širom otvorila vrata Budimpešte, koja će 6. i 7. maja, četvrtu godinu zaredom ugostiti najbolje evropske timove.

U ostalim duelima četvrtfinala, pobjede su ostvarili Vardar, Mec i CSM Bukurešt. Vardar je u Danskoj slavio protiv Midtjilanda (28:26), Mec je na svom terenu iznenadio Đer (32:31), dok je CSM Bukurešt u petak slavio protiv FTC-a pred svojim navijačima (30:25).

BUDUĆNOST – LARVIK 31:17 (14:9)

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (15 odbrana), Batinović, Ujkić 1, NEAGU 10, Jauković 3, Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 6, IRMAN 5, BULATOVIĆ 4 (3), Pavićević, Ramusović 1, NOVOVIĆ, AHRUK 1, Lazović, Grbić.

LARVIK: HASANIĆ (9 odbrana), Dias Moreski, A. EDIN – HAMERSENG 4, Frafjord 2, BREJVANG 1, G. EDIN – HAMERSENG, KOREN RIGELHUT 3 (1), Brejstol, LOVE, STANGE 7, Rosten.