KUP CG: Mladost nakon jedanaesteraca izbacila Budućnost, Igalo eliminisalo Grbalj

Piše: Rajko 594 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Mladosti i Igala finalisti su Kupa Crne Gore.

Mladost je u uzbzudljivom revanšu, nakon penal-ruleta bila bolja od Budućnosti, koja je uspjeli da stigne zaostatak iz prvog meča pod Goricom, ali ne i da kompletora preokret.

Sve je izgledalo idealno za Mladost kada je Marko Ćetković sa bijele tačke doveo u prednost domaći tim. Prethodno je golman Mijatović napravio faul nad Adrovićem.

Međutim prednost Mladosti je trajala samo 4 minuta, pošto je Sekulić preciznim udarcem sa 16 metara izjedančio rezultat.

Mogla je Budućnost do kraja poluvremena i do potpunog preokreta, ali Sekulić nije iskoristio situaciju “1 na 1”.

U drugom poluvremenu ređale su se prilike za obje ekipe, ali mreže su mirovale sve do 80. minuta kada se Nikač najbolje snašao u šesnaestercu “romantičara”.

Nakon 90 minuta, uslijedilo je izvođene jedanaesteraca.

Adžić je prvi bio neprecizan za “plavo-bijele”, ali Nikolićev promašaj je uspio da vrati Budućnost u život.

Međutim, Blažo Igumanović je u posljednjoj seriji bio prilično neprecizan, i Mladost će se ipak naći u finalu gdje ih očekuje najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Kupa, ekipa Igala.

Drugoligaš je eliminisao Grbalj – igrajući 1:1 u revanšu u Radanovićima. Prvi meč je završen bez golova.

Jovan Simović je doveo goste u vođstvo u 36. minutu. Grbalj imao idealnu šansu da poravna, ali je Ivan Vuković promašio penal u 53. minutu.

Domaćin je izjednačio preko Predraga Jovića u 74. minutu, ali nije bilo preokreta.