KUP CG: Mladost do preokreta protiv Budućnosti, remi Igala i Grblja

Rajko
Piše: Rajko 724 pregleda Dodaj komentar

Mladost je napravila veliki korak ka finalu Kupa Crne Gore u fudbalu pošto je pobijedila Budućnost kao gost 2:1. Bez golova završen je duel Igala i Grblja.

Budućnost je opet razočarala navijače koji su nakon posljednjeg sudijskog zvižduka tražili ostavku trenera Vermezovića. Oko 700 navijača vidjelo je savršen početak za plavo-bijele pošto je poslije pola minuta Ilija Tučević postigao fenomenalan gol za 1:0. Projektil koji je završio pod prečku bio je najava spektakularnog susreta, ali nije bilo baš tako.

Malo uzbuđenja u prvom dijelu, po nekoliko pokušaja sa obije strane do odmora. Mladost je u nastavku bila znatno konkretnija, a poravnala je u 52. minutu. Novović je centrirao, a Cicmil glavom poslao loptu u mrežu.

Veliki šok za Budućnost stigao je u sudijskoj nadoknadi. Još jedan fudbaler koji je igrao za plavo-bijele upisao se u strijelce i srušio bivši klub. To je Admir Adrović koji igra u fenomenalnoj formi.

Izabranici trenera Vermezovića su u posljednja dva minuta meča stvorili veći pritisak pred golom Mladosti, nego u čitavom drugom dijelu, ali je LJuljanović dobro reagovao i sačuvao mrežu i prednost svom timu pred revanš drugog maja.

Duel između Igala i Grblja nije donio pogotke, pa je sve otvoreno pred susret u Radanovićima.