“Kralj” je pao: Budućnost bacila Real na koljena!

Piše: Vladan 962 pregleda Dodaj komentar

U 19. kolu Evrolige, košarkaši Budućnost Volija pobijedili su još jednog velikana evropske košarke.

“Plavi” su u prepunoj “Morači” pobijedili šampiona Evrope rezultatom 73:60.

U najboljoj utakmici u sezoni, Budućnost je rutinski i ubjedljivo savladala prvaka Evrope i najtrofejniji tim kontinenta. Tim Jasmina Repeše je vodio od prvog minuta, igrali odbranu kao u transu, mirno u napadu, imali odgovor na svaki pokušaj gostiju.

Osim startnih 10:9, Madriđani više ni u jednom trenutku nisu bili ravnopravan rival raspoloženoj Repešinoj ekipi. Budućnost je dominirala u oba pravca, a odbranom potpuno izluđivala nemoćnog protivnika. Do poluvremena je bilo osam poena viška (36:28), da bi tokom nastavka prednost išla i do 15 poena. Pokušavao je Real, ali sve što je uspio je da u nekoliko navrata smanji na minus osam.

Sa 14 poena najefikasniji je bio Noris Kol, koji je imao i sedam asistencija.

Sjajan je, naročito u drugom dijelu, bio Goga Bitadze sa 13 koševa, 10 skokova i čak šest blokada.

Dabl-dabl učinak zabilježio je Koti Klark sa 12 poena i 12 skokova, dok su po 10 koševa dodali Džekson i Erl Klark.

Sa druge strane 10 poena Serhija Ljulja.

Budućnost već u ponedjeljak čeka derbi ABA lige protiv Cedevite, a sljedećeg petka napašće šestu pobjedu u Evroligi, takođe u “Morači” u duelu sa Gran Kanarijom.