Kraj snova o EP: Crna Gora izgubila od Češke

Piše: Vladan 896 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora poražena je pod Goricom od Češke 0:3 u utakmici A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovim porazom Crna Gora je definitivno ostala bez šansi da ostane u trci za 2. mjesto u grupi i plasman na Euro.

Bila je ovo jubilarna 100. utakmica crnogorske reprezentacije od njenog formiranja.

“Sokoli” osim na momente nijesu pokazali mnogo, odigrali su loše u odbrani, sa dosta grešaka nakon prekida, a u napadu neorganizovano i bez ideje.

Dva prekida u periodu od četiri minuta bili su kobni za našu selekciju. Prvo je Darida u 54. minutu iz slobodnog udarca odlično centrirao za Součeka koji je postigao prvi gol na utakmici. Potom u 58. minutu nakon kornera, Masopust donosi veliku prednost Česima – 2:0.

U završnici meča dosuđen je penal za goste koji je skrivio Hočko. Darida je ovjerio trijumf Čeha za konačnih- 3:0.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Deni Hočko u 22. minutu, iskoristio je odlično ubacivanje Marušića i uhvatio volej, ali je češki golman Vaclik intervenisao i izbacio loptu u korner.

Gostujući golman bio je siguran i nakon šuta Marušića u 32. minutu, dok su udarci Rista Radunovića i Aleksandra Boljevića, poslije solo akcija, izblokirani.

Engleska je vodeća na tabeli sa maksimalnih 12 bodova. Češka je druga sa devet, dok bod manje ima Kosovo. Po dva boda osvojili su Crna Gora i Bugarska.