Kraj: Danska dobila dramu, Crna Gora eliminisana!

sport
Piše: sport 2.4k pregleda Dodaj komentar

rukometasice

Zlatne lavice“ u do sada najvažnijem meču osmine finala na svjetskom šampionatu u Srbiji, u finišu su izgubile od Danske rezultatom 22:21 (11:12). U neizvjesnom meču, protiv veoma kvalitetne i nezgodne skandinavske selekcije, naše reprezentativke nijesu iskoristile svoju šansu i završile su takmičenje u osmini finala.

Naše reprezentativke su bolje otvorile meč i na startu povele 2:0, golovima Kneževićke i Anđele Bulatović.

Nakon toga je Jorgensen iz kontre smanjila na 2:1, da bi se potom igralo gol za gol, dok je prvo izjednačenje uslijedilo pri rezultatu 4:4, kada je Fisker pogodila iz kontre. Majda Mehmedović je zaradila isključenje, da bi potom obje ekipe postigle po gol iz sedmerca. Rezultatska neizvjesnost se nastavila i nakon pogotka Šumaher za 7:7, Dankinje su zaradile prvo isključenje od dva minuta. Igru je napustila Pedersen.

Uslijedio je uspješan prodor i gol Milene Knežević, potom dva gola Šumaher sa krila, i Holmstad za prvo vođstvo Dankinja od 9:8. Izjednačenje „lavicama“ donosi Radmila Petrović, da bi sa igračicom manje, nakon isključenja Lazovićke, Kaća Bulatović poentirala za 10:9.

U finišu je uslijedilo još jedno izjednačenje 11:11, nakon čega je Mara Jovanović poentirala, uz zvuk sirene, za minimalno vođstvo naših reprezentativki na poluvremenu od 12:11. Radmila Petrović je u posljednjem napadu uganula zglob i selektor Adžić u nastavku meča nije mogao da računa na nju.

Drugo poluvrijeme otvara „bomba“ Kaće Bulatović i „lavice“ opet imaju dva razlike.

Uz dva vezana pogotka Dankinje izjednačuju, ali Bulatovićka opet sjajnim pogotkom drži našu selekciju u prednosti.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi Dankinje u 42. minutu povele sa 18:16. Šansu da smanji na gol razlike ispustila je Biljana Pavićević, koja je pogodila prečku. Nakon namjernog igranja nogom isključena je na dva minuta Jorgensen. Kneževićka je bila neefikasna i „lavice“ su sa igračicom više bile prinuđene da se brane.

Uslijedio je prestup Bulatovićke, koja je pritom promašila čitav okvir gola. U sljedećem napadu, važna odbrana Barjaktarovićke i lopta je opet u rukama naših. Sjajnim golom Pavićevićka „lomi“ krizu u napadu „lavica“ i smanjuje na gol razlike, nakon čega Radičevićka izjednačuje na 18:18.

Na devet minuta prije kraja meča rezultat je bio 19:18 za Dansku, nakon čega je uslijedio tajm-aut. Opet se Danska odlijepila na dva razlike, pošto Anđela Bulatović nije iskoristila priliku da postigne gol. U dužem napadu koji je uslijedio nakon tajm-auta Adžića, Anđela se ispravila, i ovog puta, od stative, poentirala za 20:19.

Uslijedila je greška u napadu Dankinja koju nije kaznila Kaća Bulatović i rezultat je ostao nepromijenjen. Kneževićka fenomenalnim golom “cijepa” mrežu za izjednačenje 20:20 na tri minuta do kraja meča. Uslijedio je po gol na obje strane za 21:21, ali Burgard opet donosi prevagu Danskoj za 22:21. Nakon tajm-auta Adžića ušlo se u posljednji minut.

U posljednjem napadu Kaća je poentirala, ali je vrijeme isteklo.