Kovinić izgubila u 2. kolu kvalifikacija za US Open

Piše: Vladan 695 pregleda Dodaj komentar

danka kovinicDanka Kovinić poražena je u 2. kolu kvalifikacija za posljednji gren slem sezone, US open.   Od Kovinić bolja je bila Kanađanka Šaron Fičman koja je nakon dva sata i 27 minuta igre slavila 2:1.

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić propustila je veliku priliku da se plasira u posljednje kolo kvalifikacija za glavni žrijeb na US Openu.

Kovinić je u meču protiv 96. igračice na svijetu Šaron Fišman iz Kanade dobro startovala i nakon 38 minuta igre slavila u prvom setu 6:2.

Danka je u drugom setu servirala za pobjedu,  pri rezultatu 5:4. Međutim, nije izdržala pritisak svog prvog grand slema, pa je njena protivnica napravila brejk i osvojila čak šest gejmova zaredom. Drugi set je dobila 7:5, da bi u trećem dominirala i nakona 42 minuta savladala našu predstavnicu sa 6:1.

Ostaće veliki žal , jer bi u trećem kolu Danka imala nešto lakšu protivnicu i veliku priliku da se plasira u glavni žrijeb. Plasmanom u drugo kolo kvalifikacija Kovinić je osvojila 50 bodova“, izjavio je generalni sekretar Teniskog saveza Aleksandar Sekulović.