Kovinić eliminisana na startu turnira u kineskom Tajpehu

Piše: Vladan 713 pregleda Dodaj komentar

Najbolja crnogorska teniskerka Danka Kovinić eliminisana je na startu turnira u kineskom Tajpehu – bolja od nje bila je nekadašnja grend slem šampionka Samanta Stosur iz Australije, koja je slavila za sat i 20 minuta igre (6:2, 6:4).

Danka je tako platila ceh teškom žrijebu u 1. kolu WTA turnira, iako je Samanta Stosur, pobjednica iz US opena 2011. godine, doputovala na Tajvan u očajnoj formi, izgubivši devet mečeva zaredom. Prethodnu pobjedu prije ove upisala je još u avgustu prošle godine, na turniru u američkom Sinsinatiju, kada je savladala Italijanku Kamilu Đorđi.

Čak tri puta je u prvom setu Australijanka oduzela servis Danki Kovinić, kojoj jedan brejk, za izjednačenje na 2:2, nije bio dovoljan.

U sličnom tonu protekao je i drugi set – Samanta Stosur je bez greške koristila brejk-lopte i uz dva brejka otišla do 5:2. Danka se malo trgla, vratila jedan brejk i smanjila na 5:4, ali se protivnica potom iskoristila prvu meč loptu i izborila prolaz u osminu finala.

Bio je ovo treći međusobni duel Danke Kovinić i Samante Stosur i treća pobjeda australijske teniserke maksimalnim rezultatom. Dvije prethodne pobjede Samanta je ostvarila 2015. godine, na Vimbldonu i u austrijskom Bad Gašteinu.

Turnir u Tajpeju igra se za nagradni fond od 226.750 dolara.