Košarkaška reprezentacija pobijedila Poljsku

Piše: Vladan 920 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na turniru ”Trofej Makedonije 2014” u Skoplju – nakon poraza od Italije (86:84)  na startu, izabranici Luke Pavićevića su savladali selekciju Poljske 92:71 (19:21, 31:16, 23:14, 19:20).

”Crveni” su već do poluvremena stekli veliku prednost koju su sigurnom igrom u nastavku samo uvećavali i došli do treće pobjede u pet kontrolnih mečeva u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine. Crna Gora će u posljednjem kolu, u nedjelju u 20 sati, igrati sa domaćinom Makedonijom.

Izabranici selektora Luke Pavićevića, nakon izjednačene prve četvrtine, u 19. minutu stekli su 14 poena prednosti (48:34) nakon što je pogodio Milko Bjelica, a na odmoru su vodili 50:37.

Dvocifrenu prednost, Suad Šehović i saigrači održavali su tokom treće četvrtine, u 27. minutu poveli su 63:43, a u posljednjih 10 minuta ušli sa ”plus 22” (73:51) nakon što je trojku pogodioTejlor Ročesti.

Na početku posljednje četvrtine prednost je iznosila i 24 poena (75:51) nakon dva realizovana bacanja Vladimira Dragičevića, što je dalo mogućnost selektoru Pavićeviću da pruži šansu svim igračima osim SeaduŠehoviću koji nije ulazio u igru.

Utakmica protiv neugodne i atletski veoma spremne reprezentacije Poljske je bila dobra prilika da se vratimo u pravi ritam nakon poraza od Italije, kojoj smo našim greškama dozvolili da dođe do pobjede. To zna da poljulja timove koji nemaju dovoljno čvrstine u igri i ponašanju, pa je pobjeda protiv Poljske veoma važna sa tog aspekta. Odigrali smo veoma dobro i ostvarili ubjedljivu pobjedu, ali i dalje ima nedostataka iako je evidentno da smo radili na njihovom ispravljanju. Očekujem dobru utamicu protiv Makedonije i to je realna slika onoga što nas čeka u kvalifikacijama. U Sarajevu nijesmo uspjeli da savladamo domaćina, a sada imamo priliku da to uradimo u Skoplju protiv kvalitetne reprezentacije kao što je Makedonija – rekao je nakon meča selektor Pavićević.

Četiri igrača u našoj reprezentaciji imala su dvocifren učinak – Tejlor Ročesti je bio najefikasniji sa 18 poena (bez promašaja iz igre i sa linije slobodnih bacanja), uz šest asistencija, Vladimir Dragičević je postigao 12, a Aleksa Popović i Miloš Borisov meč su završili sa po 10 poena.

Suad Šehović je uz devet poena, imao i osam skokova i tri asistencije, a isti broj poena upisao je i IvanMaraš.

U poraženoj selekciji najbolji je bio Adam Važinski sa 13 poena i pet uhvaćenih lopti.

Naša reprezentacija će u posljednjem kolu, u nedjelju u 20 sati igrati protiv domaćina Makedonije.