Košarkašice poražene u Kataloniji

Piše: Ognjen 858 pregleda Dodaj komentar

Kombinovani sastav selektora Injigesa poražen je u Đironi 83:57, a pad u posljednjoj četvrtini uslovio je veliki zaostatak na kraju meča.

Naše su dobro krenule i sa dvije trojke Milice Jovanović povele su 6:2. Reakcija domaćih bila je odlična, pa je poslije 10 minuta na semaforu Dvorane košarke, pred oko 2100 gledalaca pisalo 21:14.

Druga četvrtina bila je u znaku Crnogorki koje su u 17. minutu preokrenule rezultat i povele 27:25. Ipak do velikog odmora Katalonija je stigla do minimalnog viška 31:29.

Odmor je više prijao domaćim košarkašicama, pošto su treću četvrtinu otvorile serijom 9:4, a brzo su preko Kveralt Kasas stigle do dvocifrenog viška 48:38. Uslijedio je odgovor i u finišu četvrtine samo minus 2 – 54:52.

Katalonija je pobjedu najavila serijom 10:0, za 64:52, a posljednju četvrtinu domaće košarkašice dobile su 27:5.

Kasas je bila najefikasnija sa 18 poena i sedam skokova, 13 poena ubacila je Vilaro, 12 Paskua.

U našem sastavu po 13 poena Snežane Aleksić i Milice Jovanović, najiskusnijih u našim redovima, osam poena ubacila je Sofija Živaljević, šest Bojana Kovačević, po četiri Kristina Raković i Violeta Lazarević, dva uz sedam skokova Dragane Živković.