Košarkašice poražene od Hrvatske

Piše: Ognjen 756 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Crne Gore poražene su od Hrvatske u prvom od dva kontrolna meča na Cetinju u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2015. godine.

Pobjednik je odlučen u uzbudljivoj završnici u kojoj je Jelena Dubljević promašila šut za produžetak.

To je prvi poraz ”crvenih” u pripremnom periodu nakon dvije pobjede (Slovenija i Belgija) na turniru na Kranjskoj Gori.

Naša selekcije je dobro počela, povela 13:9, ali je Hrvatska preokrenula serijom 8:2, a nakon prve dionice bilo je 21:21.

Nakon što je Jelena Dubljević donijela prednost 25:23, “crvene” u periodu od 14. do 18. minuta nisu uspjele da poentiraju, što je rival iskoristio za vođstvo 31:27.

Uspjele su izabranice Momira Milatovića da dođu do izjednačenja (31:31), ali je Hrvatska na veliki odmor otišla sa prednošću (31:36).

Nakon što je Dubljević na početku treće četvrtine smanjila zaostak na tri poena (36:33), Hrvatska je zaigrala znatno bolje i u 27. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti (48:38).

Gošće su do kraja treće četvrtine uvećale prednost na 12 poena (57:45).

Hrvatska je na početku posljednje četvrtine stigla do rekordnih 13 poena prednosti (60:47), nakon čega su izabranice “crvene” uhvatile pravi ritam, napravile su seriju 15:2 i dva minuta prije kraja izjednačile (62:62).

Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj je Jelena Škerović pogodila trojku za vođstvo 67:66, 50 sekundi prije kraja.

Antonija Mišura je pogodila za novi preokret (68:67), 28 sekundi prije kraja, a nakon što je Ana Lelas realizovala jedno bacanje (69:67), ”crvene” su imale sedam sekundi za posljednji napad, ali je Dubljević promašila.

Dubljević je meč okončala sa 24 poena i 10 skokova, a pratila je Iva Perovanović (18). U gostujućem sastavu najbolje su bile Lelas (16) i Luca Ivanković (11).

Isti rival odigraće u subotu novi meč, koji je zakazan za 18.30 sati.

Crna Gora – Hrvatska 67:69 (21:21, 10:15, 14:21, 22:12)

Cetinje – Dvorana: SC “Lovćen“. Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović (Nikšić), Šundić, Radinović (Podgorica).

Crna Gora: Nikolina Popović, Škerović 3, Jovović, Baletić 6, Nataša Popović, Aleksić 7, Dubljević 24, Vučetić, Perovanović 18, Pašić, Vujović 5, Pavićević 6, Raković, Vučetić.

Hrvatska: Ivazić 8, Peckovski, Mišura 9, Miloglav, Salopek 6, Režan 6, Šerić 1, Lelas 15, Slišković 2, Mazić 9, Ivanković 11, Begić, Premašunac 2, Tikvić.