Košarkašice poražene od Francuske u Bordou

Piše: Ognjen 799 pregleda Dodaj komentar

Ženska seniorska reprezentacija sa pobjedom i dva poraza završila je nastup na turniru u Bordou, koji je bio sjajna provjera za Evropsko prvenstvo u Češkoj, koje je na programu od 16. do 25. juna – izabranice Roberta Injigesa poražene su od domaćina Francuske 66:60 (25:7, 13:18, 16:19, 12:16). ”Crvene” su u Bordou savladale Kanadu (67:66) i poražene su od Ukrajine (72:59), ali su osim u prvom meču na turniru bile oslabljene neigranjem najbolje igračice Jelene Dubljević, koja će zbog povrede stopala propustiti i Eurobasket. U duelu protiv domaćina, aktuelnog vicešampiona Evrope i jednog od favorita za zlato na predstojećem Eurobasketu, ”crvene” su pružile izdanje za zaborav u prvoj četvrtini, ali su u nastavku meča pružile sjajan otpor i bile ravnopravan rival favorizovanom protivniku, pa su do samog finiša bile u igri. Reprezentacija se u subotu vraća u Crnu Goru, a posljednje provjere za Eurobasket imaće 7. i 8. juna protiv Slovenije u Podgorici.

Nijesam zadovoljan organizacijom turnira, odnosno načinom na koji su nas domaćini ugostili, jer su hrana i hotel bili na veoma lošem nivou.  Ponosan sam na ekipu, jer su sve igračice imale pravi pristup u duelu protiv Francuske. Ovo je pravi put i borbenost i vraćanje u utakmicu nakon lošeg početka je nešto čime sam veoma zadovoljan. Nastavljamo sa napornim radom u Podgorici kako bi spremno dočekali početak Eurobasketa kazao je Injiges nakon meča.

Francuska je već nakon 4. minuta imala dvocifrenu prednost (13:2), a nakon prve četvrtine vodila je 25:7.

Domaćin je u istom ritmu nastavio i na početku drugog perioda, dok naša reprezentacija nije imala rješenje za raspoložene igračice protivničkog tima, pa je u 13. minutu na semaforu pisalo 32:12.

Do kraja prvog poluvremena, ”crvene” su predvođene Jelenom Škerović i Milicom Jovanović zaostatak smanjile na 13 poena (38:25).

Nakon trojke Milice Jovanović i poena Ive Perovanović, izabranice Roberta Injigesa su sredinom treće četvrtine prišle na samo šest poena zaostatka (45:39), ali je domaćin do kraja tog perioda ponovo stekao dvocifrenu prednost (54:44).

Kada je Francuska početkom posljednje četvrtine povela 59:44, činilo se da je pitanje pobjednija riješeno, ali se naša reprezentacija nije predavala, pa je četiri i po minuta prije kraja prišla na pet poena (61:56) nakon dva realizovana bacanja Perovanović.

Nakon što je Perovanović sa dva pogođena bacanja smanjila na četiri poena (62:58), dva minuta i 15 sekundi prije kraja, Francuska je postigla četiri vezana poena, povela 66:58 i riješila pitanje pobjednika.

Tri igračice imale su dvocifren učinak – Iva Perovanović i Milica Jovanović postigle su po 17 poena, uz po šest skokova, dok je Jelena Škerović meč završila sa učinkom od 13 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Anđelika Danijel Robinson je uz pet poena, imala i 10 skokova.

U pobjedničkoj selekciji najefikasnija je bila Marin Johanes sa 13 poena.

Nakon povratka iz Francuske, ”crvene” će od boraviti u Podgorici, 7. i 8. su planirani kontrolni mečevi protiv Slovenije, a polazak na Eurobasket je 14. juna.

Rivali u grupi D su Rusija, Belgija i Letonija, prvoplasirani tim ide u četvrtfinale, dok će drugoplasirani i trećeplasirani iz četiri grupe kroz osminu finala tražiti svoje mjesto među osam najboljih.