Košarkašice izborile plasman na Eurobasket!

Piše: Vladan 620 pregleda Dodaj komentar
Košarkašice slave plasman na Eurobasket.

Košarkašice Crne Gore ostvarile su veliku pobjedu i plasirale su se na Eurobasket koji će se naredne godine održati u Češkoj!

Crna Gora je večeras pobijedila Italiju rezultatom 66:57 na krilima fantastične Jelene Dubljević osvajačice WNBA prstena i tako će četvrti put igrati na Evropskom prvenstvu.

Naše djevojke do sada su tri puta igrale na prvenstvima Starog kontinenta, a dva puta su stizale među osam najboljih.

Gošće su otvorile meč sa dva poena, a potom je Crna Gora preko Dubljević postigla narednih pet poena. Do kraja četvrtine rezultat se smjenjivao, da bi Vučetić dvije sekunde do kraja postigla dva poena za 13:12, što je bio rezultat prve dionice. U 1. četvrtini od 13 poena, izabranice Momira Milativića 9 su postigle sa linije bacanja.

Drugu dionicu crvene su na krilima Dubljević stekle dvocifrenu prednost. Poenima Dubljević i prvom trojkom na meču koji je postigla Jovanović, Crna Gora je imala prednost 26:13. Uspjela je Italija da spusti prednost, pa je rezultat na poluvremenu bio 31:23. Jelena Dubljević je za 20 minuta postigla 15 poena.

Nakon odmora, gošće su krenule agresivnije. Primakle su se na samo 4 poena razlike (37:33). Ipak, Dubljević i saigračice su do kraja treće dionice uspjele da povećaju prednost na 8 poena razlike (49:41).

Poslednjih 10 minuta utakmice viđena je uzbudljiva igra. Italija je bila za petama našim igračicama, a ekipe su naizmjenično postizale poene. Kod rezultata 57:51, trojkom Jovanović i košem Dubljević, Crna Gora je na 3:12 imala dvocifrenu prednost (62:51). Na 57 sekundi do kraja, gošće su postigle koš, pa je selektor Milatović bio primoran da traži tajm-aut. Rezultat je bio 64:55. Na kraju sve je došlo na svoje a rezultat na semaforu je bio 64:57 – slavlje je moglo da počne.

Ubjedljivo najbolja igračica utakmica bila je Jelena Dubljević sa 29 poena i šest skokova, 10 je dodala Iva Perovanović, devet Vučetić, a osam Jovanović.

Kod gošći 15 poena za Maki, po devet za Gorini, Doto i Zandalsini.