Košarkašice Budućnosti poražene od Beroa

Piše: Rajko 780 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnosti poražene su u Staroj Zagori od ekipe Beroe (80:78).

Podgoričanke su u većem dijelu meča vodile u prvom poluvremenu imale i 8 poena viška 24:16, ali su Bugarke serijom 10;0 u posljednja dva minuta prvog poluvremena uspjele da preokrenu do odmora (45:39).

Beroe je najveću razliku imalo u 25.minutu (54:45), ali su ,,plave” serijom 14:2 preokrenule. U posljednjih 10 minuta vidjela se velika drama, gošće su na 57 sekundi prije kraja vodile 78:77, ali su onda napravile nekoliko grešaka. Prvo su dozvolile Levis da se izbori za loptu i pogodi, a nakon promašaja Babić, Poček je realizovala jedan od dva penala za konačan rezultat. Budućnost je imala 5,6 sekundi za posljednji napad, ali je Jurčuite pogriješila…
U ekipi Budućnosti najefikasnija bila je Džebo sa 16 poena, koliko je postigla i Čong iz domaće ekipe.