Košarkaši savladali Bugarsku

Piše: Reprezentacija.me 838 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je treću pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine – izabranici Luke Pavićevića u petom kolu grupe B, u Sofiji su savladali selekciju Bugarske 84:73 (18:23, 23:11, 22:23, 21:16).

”Crveni” su se pobjedom u glavnom gradu Bugarske vratili na pravi put poslije vezanih poraza od Holandije i Izraela i napravili dobru uvertiru pred meč odluke protiv Holandije, koji je na programu u srijedu u Lejdenu i u kojem bi pobjeda bilo kojom razlikom, uz povoljan rasplet u ostalim kvalifikacionim grupama, donijela plasman na Eurobasket.

Naša reprezentacija je u finišu prvog poluvremena stekla 11 poena prednosti (41:30) koje je održavala do kraja meča, iako je domaćin u na početku posljednje dionice prišao na samo dva poena zaostatka (63:61). Reprezentacija u ponedjeljak iz Sofije putuje za Lejden, gdje će u srijedu (20 sati) igrati protiv selekcije Holandije.

Pet igrača u našoj selekciji imalo je dvocifren učinak – Tejlor Ročesti je postigao 17,Vladimir Golubović je ostvario ”dabl-dabl” učinak sa 15 poena i 10 skokova, Sead Šehović je takođe, meč završio sa 15, Aleksa Popović sa 11, a Vladimir Dragičević sa 10 poena.

U poraženoj selekciji najbolji su bili Aleksandar Vezenkov sa 17 i Pavlin Ivanov sa 16 poena.

Naša reprezentacija meč je počela u sastavuRočesti, Suad Šehović, Popović, Radović iDragičević i u tri navrata imala dva poena prednosti (4:2, 6:4, 8:6), a potom je nakon poena Popovića i Dragičevića došla do ”plus šest” (12:6) u 4. minutu. Nakon što je selektor Bugarske Mladenov zatražio tajm-aut, njegovi izabranici zaigrali su bolje, pa su nakon što je Šehovićpogodio za ”plus šest” (14:8), postigli šest vezanih poena za izjednačenje (14:14) u 7. minutu. Domaćin je u 8. minutu nakon poena Velikova poveo 21:14, a naša selekcija do kraja prve dionice zaostatak je smanjila na pet poena – 23:18.

Početak druge četvrtine pripao je SuaduŠehoviću i saigračima, koji su nakon poena Maraša i trojke, a potom i dvojke Borisova, smanjili zaostatak na dva poena (26:24) u 14. minutu. Nakon što je Bugarska u 15. minutu povela 30:24, uslijedio je period najbolje igre naše reprezentacije i serija 15:0 (devet poenaGolubovića, šest Seada Šehovića) za prednost od 11 poena (41:30), minut i 24 sekunde prije kraja prvog poluvremena. Protivnik je do odmora zaostatak smanjio na sedam poena – 41:34.

Ivanov je na početku treće četvrtine smanjio prednost naše selekcije na četiri poena (41:37), ali su Dragičević i Popović pogodili za ”plus devet” (47:38) u 23. minutu. Nakon trojkeRočestija i zakucavanja Dragičevića, izabranici Luke Pavićevića ponovo su došli do dvocifrene prednosti (54:44) u 24. minutu. Crna Gora održavala je prednost, ali je domaćin znao da priđe na samo četiri poena zaostatka kao što je bilo u 30. minutu kada je Ivanov pogodio trojku za ”minus četiri” (60:56). U posljednjih deset minuta, naša selekcija je ušla sa šest poena prednosti – 63:57.

Domaćin je na početku treće četvrtine nakon dva realizovana bacanja Varbanova, prišao na samo dva poena zaostatka (63:61), ali je naša reprezentacija predvođena Golubovićem koji je bio sjajan pod košem, stekla 11 poena prednosti (77:66) nakon što je pogodio dvojku i dodatno bacanje, dva minuta i 17 sekundi prije kraja. Pitanje pobjednika je bilo rješeno, pa je naša selekcija mogla da proslavi treću pobjedu u kvalifikacijama.

Izrael je u prvom meču petog kola u Nikoziji savladao Holandiju 83:60 i obezbijedio prvo mjesto u grupi.