Košarkaši pružili dostojan otpor Francuzima

Piše: Ognjen 771 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski košarkaši poraženi su od Francuske 80:72 u pripremnom meču za Svjetsko prvenstvo.

Selektor Zvezdan Mitrović može biti zadovoljan kako je 30 minuta funkcionisala naša igra protiv jednog od favorita za medalju na Mundobasketu.

Praktično cijelo vrijeme bili su naši u vođstvu, ali je u posljednjem periodu domaćin preokrenuo.

Prvo poluvrijeme bilo je impresivno u igri našeg tima, a zahvaljujući fenomenalnom šutu za tri poena (6 od 9 za 20 minuta) imali smo u nekoliko navrata i dvocifrenu prednost.

38:27 bilo je za naš sastav poslije serije 14:0, da bi ubrzo nakon toga stigao naš tim i na 41:29.

Na poluvremenu je bilo 43:36 za naš sastav koji je odbio prvi nalet Francuza u trećoj četvrtini. Domaćin je brzo smanjio na minus 1 – 45:44, ali su naši serijom 10:2 sačuvali višak i na odmor pred posljednju četvrtinu imali 59:51.

Ipak u posljednjem periodu domaćin je odigrao fenomenalno, praktično bez promašaja. Serijom 14:2 stigli su do vođstva, a imali su parcijal od 20:4 čime su riješili pitanje pobjednika.

Nikola Vučević i Bojan Dubljević su meč završili sa po 12 poena, 11 je ubacio Derik Nidam, osam Marko Todorović, po sedam Nikola Ivanović i Dino Radončić.

Naša selekcija danas igra protiv Argentine u 18 sati.