Košarkaši pobijedili Švajcarsku

Piše: Vladan 703 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu u prvom meču na turniru u Podgorici koji se igra u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Izabranici Luke Pavićevića savladali su selekciju Švajcarske 97:61 (30:19, 28:14, 15:11, 24:17). Švajcarska je doživjela drugi poraz nakon što je u petak na startu turnira poražena od Mađarske (70:67) i zauzela je treće mjesto. Suad Šehović i saigrači dominirali su tokom čitavog meča, pitanje pobjednika riješili su do kraja prvog poluvremena (58:33), a u nastavku su sačuvali visoku prednost i ubjedljivom pobjedom najavili reprezentativno ljeto u Sportskom centru ”Morača”.

”Crveni” su utakmicu počeli u sastavu Ročesti, Suad Šehović, Popović, Dragičević i Bjelica i u nekoliko navrata imali dva poena prednosti, nakon čega je Suad Šehović trojkom donio ”plus 3” (9:6). Nakon što je Švajcarska serijom od šest vezanih poena povela 12:9 u 4. minutu, uslijedio je period sjajne igre naše reprezentacije – za pet minuta napravljena je serija 19:0, pa je u 9. minutu bilo 28:12 nakon što je Borisov pogodio dva slobodna bacanja.  Nakon prvih deset minuta bilo je 30:19.

Izabranici Luke Pavićevića nastavili su u istom ritmu i sa odličnom igrom i na početku druge dionice pa su nakon četiri vezana poena Dragičevića stekli 18 poena prednosti (40:22) u 14. minutu. Bilo je i atraktivnih poteza kao što je ”alej up” Ročestija   i   Seada Šehovića za 42:25 u 14. minutu. Radović je pogodio trojku i dvojku za ”plus 26” (53:27) u 17. minutu, a na velikom odmoru rezultat je bio 58:33.

Nakon trojke Bjelice naša reprezentacija je stekla prednost od 31 poena (66:35) u 24. minutu. Švajcarska je nakon toga postigla šest vezanih poena (66:41), ali su Borisov sa linije slobodnih bacanja i Golubović donijeli ”plus 29” (70:41) u 28. minutu. Crna Gora u posljednjih deset minuta ušla je sa 29 poena prednosti – 73:44.

Do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će naša reprezentacija doći do četvrte pobjede u pripremnim mečevima.   Radović je vezao četiri poena i donio ”plus 36” (82:46) u 34. minutu koliko je bilo i na kraju meča nakon što je Đurišić pogodio     trojku.

Svi igrači dobili su priliku i upisali se u listu strijelaca, a  najefikasniji je bio Nemanja Radović sa 13 poena. Suad Šehović je meč završio sa 12, a Aleksa Popović sa 11 poena.

U poraženoj selekciji najbolji je bio Oliver Fogtsa 13 poena.

Naša reprezentacija će u nedjelju (21 sat) igrati protiv Mađarske za prvo mjesto na turniru, a biće to i posljednja provera uoči premijernog meča u kvalifikacijama protiv Izraela, koji je na programu 10. avgusta u Nikoziji.