Košarkaši pobijedili Bjelorusiju

Piše: Vladan 618 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je drugu pobjedu na turniru u Sarajevu – izabranici Luke Pavićevića u drugom kolu savladali su Bjelorusiju 94:71 (26:23, 29:12, 22:19, 17:17) i potvrdili da su na pravom putu da spremno dočekaju početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Naša reprezentacija na startu turnira savladala je Italiju 76:60. U duelu protiv Bjelorusije, Suad Šehović i saigrači bili su dominantni od prvog do posljednjeg minuta, a konačan rezultat najbolje svjedoči o odličnom izdanju i pravom pristupu čitavog tima. U prvom meču drugog dana turnira, Italija je savladala Bosnu i Hercegovinu 75:70 (21:20, 19:18, 22:23, 13:9). Crna Gora u posljednjem kolu, u nedjelju (17 sati) će igrati protiv Bosne i Hercegovine.

Svi igrači su se upisali u listu strijelaca, a do druge pobjede u glavnom gradu Bosne i Hercegovine našu reprezentaciju predvodil su Vladimir Mihailović sa 15 i Vladimir Dragičević sa 14 poena.

Pridržavamo se onoga što dogovorimo u svlačionici i dobro smo skautirali oba protivnika. Imali smo određenih problema u prvoj četvrini, što je Bjelorusija iskoristila da postiže lake poene. Kada smo se konsolidovali već do poluvremena napravili smo značajnu razliku i sigurnom igrom sačuvali je do kraja meča. Odlična stvar je da je svaki igrač dobio priliku i iskoristio je na pravi način. Mislim da je ovo prava provjera i sada se okrećemo možda i najtežoj utakmici na turniru protiv Bosne i Hercegovine, koja će imati i veliku podršku sa tribina. Dueli protiv Italije i Bjelorusije bili su prava uvertira za meč protiv domaćina koji će biti odlučujući za prvo mjesto – kazao je nakon meča kapiten Suad Šehović.

U prvom meču drugog dana turnira, Italija je savladala Bosnu i Hercegovinu 75:70 (21:20, 19:18, 22:23, 13:9).

Crna Gora u posljednjem kolu, u nedjelju (17 sati) će igrati protiv Bosne i Hercegovine, a od 20 sati i 30 minuta sastaće se Italija i Bjelorusija.