Košarkaši ostaju u eliti!

Piše: Reprezentacija.me 808 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska juniorska košarkaška selekcija je u odlučujućem meču protiv Slovenije ostvarila trijumf i tako sačuvala zvanje pripadnika A divizije Starog kontinenta.

Iako su sebe doveli u rizičnu poziciju, naši juniori su bili najjači kada je najviše trebalo. Slovenci su položili oružje pred našim momcima rezultatom 73:61.

Ni u jednom momentu pobjeda nije dolazila u pitanje. Vidno kvalitetnija ekipa Crne Gore, predvođena sjajnim Simonovićem, od samog starta je stekla osjetnu prednost i prvu četvrtinu dobila rezultatom 23:15. Već od drugog perioda igre, razlika je postala dvocifrena. Marko Simonović ponovo je bio nezaustavljiv, te predvodio momke do vođstva od 42:27 na poluvremenu.

Treća četvrtina pripala je Slovencima koji su se probudili, odigrali jaku odbranu i oživjeli nadu prišavši na -9 na kraju trećeg perioda – 53:46.

Ipak, više od toga Slovenci nisu mogli. Brnović je odigrao fantastičan meč, naročito drugo poluvrijeme kada je ubacio nekoliko ključnih poena stvorivši tako nedostižnu razliku za našu selekciju. Na kraju, ubjedljivih +12 za siguran opstanak u A diviziji.

Gorepomenuti Brnović bio je najefikasniji u našem timu sa 20 postignutih poena. Pratili su ga Simonović sa 13 i Čepić sa 11 poena. U redovima Slovenaca, Klavzar 19, Susa 20 poena.