Košarkaši izgubili i od Slovenije

Piše: Vladan 781 pregleda Dodaj komentar

kosarkaMuška seniorska reprezentacija doživjela je poraz u posljednjem pripremnom meču uoči Evropskog prvenstva u Sloveniji koje počinje 4. septembra – izabranici Luke Pavićevića u drugom meču na turniru ”Adeko kup” u Kopru poraženi su od domaćina Slovenije 81:74 (24:22, 19:21, 17:11, 21:20).

”Crveni” i pored poraza mogu da budu zadovoljni izdanjem u duelu protiv domaćina predstojećeg Eurobasketa, jer su pred oko tri hiljade gledalaca u dvorani ”Bonifika” odigrali najbolji meč u pripremnom periodu, ali je Slovenija bila bolja u uzbudljivoj završnici i došla je do pobjede. Naša reprezentacija u subotu se vraća u Crnu Goru, a u ponedjeljak će nastaviti pripreme u Baru, gdje će boraviti do 1. septembra kada putuje na šampionat u Sloveniji.

Nakon ubjedjivog poraza od Italije (89:73), izabranici Luke Pavićevića odigrali su odličan meč protiv domaćina predstojećeg Eurobasketa, ali su poraženi od Slovenije nakon uzbudljive završnice – 81:74 (24:22, 19:21, 17:11, 21:20) u drugom meču na turniru”Adeko kup” u Kopru.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Bojan Dubljević sa 19 i Vladimir Dašić sa 16 poena, a dvocifren učinak imao je i Nikola Vučević koji je meč završio sa učinkom od 11 poena.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Boštjan Nahbar sa 16, Edo Murič sa 13 i Jaka Blažič sa 10 poena.

Naša reprezentacija je povela 2:0 poenima Dašića sa linije slobodnih bacanja, a nakon trojke Dubljevića bilo je 5:2. Slovenija je nakon toga napravila seriju 10:0, koju je zaključio Zoran Dragič za vođstvo svog tima 12:5 u 4. minutu. Uslijedilo je pet minuta sjajne igre naše selekcije i serija 17:5, koju je sa linije slobodnih bacanja zaključio Bjelica za vođstvo 22:17 u 9. minutu. Domaćin je, ipak, preokrenuo do kraja prve četvrtine nakon koje je vodio 24:22.

Dubljević je pogodio za izjednačenje na početku druge četvrtine (24:24), u 12. minutu bilo je 26:26, a Bjelica je trojkom donio prednost timu Luke Pavićevića – 33:31 u 14. minutu. Slovenci su nakon toga postigli sedam vezanih poena i došli do pet poena prednosti (38:33) u 16. minutu nakon pet vezanih poena Murića. ”Crveni” su ponovo poveli (43:41) nakon trojke Dašića u posljednjem minutu prvog poluvremena, ali je Slokar pogodio sa zvukom sirene za konačan rezultat nakon prvih 20 minuta – 43:43. Dašić je bio najefikasniji u prvom poluvremenu sa 11 poena, a dvocifren je bio i Dubljević sa 10.

Dašić je pogodio na početku treće četvrtine za vođstvo 45:43, a u 25. minutu nakon trojke Suada Šehovića prednost naše selekcije je bila tri poena – 50:47. Dubljević je novom trojkom donio ”plus četiri” (53:49) u 25. minutu, ali je domaćin do kraja tog perioda napravio seriju 11:1 i u posljednjih deset minuta ušao sa šest poena prednosti – 60:54.

Na početku posljednje četvrtine, Nahbar je predvodio domaćina, postigao je devet vezanih poena pa je prednost Slovenije u 33. minutu bila osam poena – 69:61. Nakon trojke Lakoviča bilo je ”plus sedam” za domaćina (71:64) u 34. minutu, ali su Dubljević i Vučević smanjili zaostatak na samo poen (71:70) u 36. minutu. Uslijedila je neizvjesna završnica – Nahbar je u posljednjem minutu pogodio trojku za ”plus šest” (78:72), ali je Ročesti smanjio zaostatak na četiri poena – 78:74. Nakon što je Goran Dragič pogodio samo jedno bacanje za 79:74, Vučević je oba puta bio neprecizan sa linije bacanja, čime je riješeno pitanje pobjednika.

U posljednjem kolu turnira ”Adeko kup” u Kopru u subotu (20.45 sati) će igrati domaćin Slovenija i Italija.

Naša reprezentacija u subotu se vraća u Crnu Goru, a u ponedjeljak će nastaviti pripreme u Baru, gdje će boraviti do 1. septembra kada putuje na šampionat u Sloveniji.

SLOVENIJA – CRNA GORA 81:74 (24:22, 19:21, 17:11, 21:20)

SLOVENIJA: Slokar 4, Lakovič 5, Joksimović, Murić 13 (4-4), BLAŽIČ 10, Nahbar 16 (5-4), G. DRAGIČ 7 (3-1), Lorbek 7, VIDMAR 7 (4-1), Begić 4 (4-2), BALAŽIČ, Z. DRAGIČ 8 (2-2).

CRNA GORA: Vučević 11(3-1), Bakić, SUAD ŠEHOVIĆ 3, A. POPOVIĆ 5, Sead Šehović 4, Sekulić, ROČESTI 4, Bjelica 9 (6-6), M. Popović, DUBLJEVIĆ 19, DAŠIĆ 16 (3-3), Ivanović 3 (2-1).