Košarkaši izgubili od Italije

Piše: Vladan 882 pregleda Dodaj komentar

kosarkaMuška seniorska reprezentacija doživjela je drugi poraz u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Sloveniji – izabranici Luke Pavićevića su u prvom meču na turniru ”Adeko kup” u Kopru poraženi od Italije 89:73 (23:22, 21:13, 27:17, 18:21).

Nakon tri uzastopne pobjede, naša reprezentacija doživjela je drugi vezani poraz u sklopu priprema za Eurobasket u Sloveniji – izabranici Luke Pavićevića su u prvom meču na turniru ”Adeko kup” u Kopru poraženi od Italije 89:73 (23:22, 21:13, 27:17, 18:21).

”Azuri” su nakon prvog poluvremena imali devet poena prednosti (44:35), a naša reprezentacija je na početku treće četvrtine poslije serije 13:5, smanjila zaostatak na samo poen (49:48).

Nakon toga sudijska trojka dosudila je dvije tehničke greške klupi našeg tima, uslijedilo je još nekoliko sudijskih odluka na štetu Crne Gore, kao i nekoliko nesportskih faulova, što je protivnik znao da iskoristi da do kraja tog perioda stekne 19 poena prednosti – 71:52.

”Crveni” su poveli poenima Alekse Popovića, koji je nakon toga pogodio i dodatno slobodno bacanje.Dubljević je pogodio za novo vođstvo (5:3), nakon čega je Diner pogodio trojku za preokret (6:5) u 2. minutu.Italija je u dva navrata imala po četiri poena prednosti (11:7, 14:10), ali je naša reprezentacija došla do izjednačenja (18:18) trojkom Rajsa u 7. minutu. Nakon prve četvrtine, ”azuri” su imali minimalnu prednost – 23:22.

Na početku druge četrvrtine, Italija je napravila seriju 10:0, koju je zaključio Aradori dvojkom, a potom i pogođenim slobodnim bacanjem za vođstvo 35:24 u 13. minutu. Italija je održavala dvocifrenu raziku, a najveću prednost u prvom poluvremenu imaa je u 18. minutu kada je nakon poena Điljija bilo ”plus 14” – 44:30. Uslijedila je serija od pet vezanih poena Blagote Sekulića i saigrača, pa je zaostatak do kraja prvog poluvremena sanjen na devet poena – 44:35. ”Azuri” su u prvom poluvremenu imali sedam pogođenih trojki, dok je u našoj selekiji Rajs imao dvocifren učinak sa 11 poena.

”Crveni” su sjajno otvorili treću četvrtinu i poslije serije 13:5, koju je sa linije slobodnih bacanja zaključio Suad Šehović, smanjili su zaostatak na samo poen – 49:48. Do kraja treće četvrtine, sudijska trojka Poljanšek, Rener i Zovko je, međutim, dodijelila dvije tehničke greške klupi naše reprezentacije, bilo je i još nekoliko čudnih odluka, što je Italija iskoristila i napravila seriju 22:4 i u posljednjih deset minuta ušla sa 19 poena prednosti  – 71:52.

Italija je u posljednjih deset minuta održavala prednost, u 36. minutu nakon trojke Vitalija imala je 25 poena prednosti (85:60), pa je ostvarila četvrtu pobjedu u sedmom pripremnom meču za šampionat u Sloveniji.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Aleksa Popović sa 16 poena, a dvocifren učinak imao je još  Tajris Rajs koji je meč završio sa 13 poena.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Marko Belineli sa 21 poenom, Pjetro Aradori je upisao 14, a Alesandro Đentile je meč završio sa učinkom od 13 poena.

”Crveni” će u petak (20.45 sati) igrati protiv domaćina Slovenije, a posljednjeg dana turnira, u subotu snage će odmjeriti Slovenija iItalija.

CRNA GORA – ITALIJA 89:73 (22:23, 13:21, 17:21, 18:21)

CRNA GORA: Vučević 9 (4-3), Bakić, SUAD ŠEHOVIĆ 8 (4-4), A. POPOVIĆ 16 (3-3), Sead Šehović 4, Sekulić, RAJS 13 (2-2), Bjelica 6 (3-2), M. Popović, DUBLJEVIĆ 8, DAŠIĆ 5 (4-3), Ivanović 4 (2-2).

ITALIJA: Kavaljero 3, Manćineli (2-0), Poeta, Meli 12 (3-1), Vitali 3 (2-0), KUZIN 7 (3-3), DAJNER 12 (4-3), Đilji 2, ROZELI 2, BELINELI 21 (8-6), Đentile 13 (4-4), ARADORI 14 (1-1).