Košarkaši Crne Gore ubjedljivi na startu

Piše: Ognjen 908 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Luksemburg u prvom kolu ”Igara malih zemalja” u islandskom Rejkjaviku rezultatom 58:85 (18:24, 14:21, 19:19, 5:21)

Prva petorka nove Crne Gore, koja kreće od nule nakon katastrofalnog učinka u prošlogodišnjim kvalifikacijama za EP, bila je Pavlićević, Đukanović, A. Popović, Dašić i Sekulić.

Luksemburžani su u prvih 8 ipo minuta prve četvrtine konstantno bili u vođstvu, ali su naši u finišu serijom 8:0, koju je predvodio izvanredni Vranješ sa dvije trojke, doveli stvari na svoje mjesto (18:24).

U drugoj dionici se razigrao i Suad Šehović, pa je prednost naše reprezentacije počela vrtoglavo da raste i u 18. minutu je, nakon nove trojke Vranješa, dotakla 18 poena (25:43).

Luksemburg je do odmora parcijalom 7:2 uspio da smanji zaostatak za našim momcima (32:45).

Najefikasniji u ”crvenom” taboru u prvih 20 minuta bili su Vranješ sa 14 i Šehović sa 11 poena.

Crnogorska selekcija je većim dijelom trećeg perioda održavala visoko vođstvo, ali su se u 27. minutu Luksemburžani serijom 8:0 ”opasno” približili (50:56).

Tada je ponovo na scenu stupio sjajni Vranješ, koji je sa 4 iskorišćena penala, u saradnji sa mladim Popovićem koji je ubacio hitac iza linije 6,75m, ponovo udaljio Luksemburg na sigurnu distancu (50:61).

Do kraja trećeg kvartala naša reprezentacija je uvećala višak za još dva poena (51:64).

U posljednjoj četvrtini Crna Gora više nije imala problema sa večerašnjim rivalom, prednost se iz minuta u minut uvećavala, sve do konačnih 58:85.

Selektor Tanjević je u prvom kolu šansu pružio svim igračima, a u strijelce se nije upisao samo Nikola Žižić.

Najefikasniji su bili Vranješ sa 19 poena, uz 6 skokova, Sekulić sa 12 pogodaka, 7 uhvaćenih lopti i 4 asistencije i Šehović sa 11 koševa i 5 skokova.

U poraženom taboru odskočio je Šumaher sa 15 poena.

Drugi susret na turniru u Islandu Crna Gora igra 4. juna u 16:30 sati protiv Andore.