Kljajić: Mi smo tim koji daje sve od sebe i nikada se ne predaje

Piše: Rajko 857 pregleda Dodaj komentar

Pobjedom nad domaćinom šampionata, ekipom Argentine, 73-60 naši mladi košarkaši plasirali su se u četvrtinu finala Svjetskog prvenstva.

Još jedan veliki uspjeh kadetske košarkaške reprezentacije Crne Gore – nakon srebra na Evropskom prvenstvu pred svojim navijačima, puleni Mladena Ostojića su ušli u četvrtfinale Mundobasketa.

„Crveni“ su u Rosariju savladali domaću Argentinu sa 73:60, a meč su prelomili krajem treće i u prvih šest minuta posljednje četvrtine serijom 25:6, kojom su minus 11 (37:48) pretvorili u plus osam (62:54).

Blistao je Jovan Kljajić sa 23 poena i 16 skokova, a odlični su bili i Bojan Tomašević sa 19 koševa i Đorđije Marinović sa 12 pogodaka i 11 uhvaćenih lopti.

Nakon sjajne partije, Kljajić je u kratkom razgovoru za naš portal prokomentarisao je dosadašnje uspjehe svoje ekipe kao i narednog protivnika, ekipu Portorika.

“Mi smo tim koji daje sve od sebe i nikada se ne predaje i ja mislim da nas je ta volja i ta želja dovela dovde. Hemija u timu je odlična, prije svega što se poznajemo svi od malih nogu. Manje – više znamo šta radimo, znamo kako da igramo zajedno i svaki put izađemo na teren kao jedna velika familija i ja mislim da je to razlog ovog uspjeha koji smo do sad postigli. Ne samo ja nego svi”, kazao je Kljajić.

Crna Gora će se za polufinale u petak boriti sa Portorikom, koji je savladao Kinu sa 81:64. Karipski tim je u grupi A bio prvi sa dvije pobjede i porazom, a u krugu sa Turskom i Australijom je imao najbolju međusobnu koš-razliku.

“Portoriko je veoma dobra ekipa, dobre atlete prije svega ali trudićemo se da im pariramo”, dodao je Jovan Kljajić.