Kipar – Crna Gora: Da li će poslije dva remija uslijediti “treća sreća” za naše sokolove?

Piše: Rajko 754 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora i Kipar su do sada odigrali dvije međusobne utakmice, oba puta su se sastali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. premijernim kvalifikacijama “hrabrih sokolova” i na oba meča je viđen remi.

Na stadionu Antonis Papadopulos u Larnaki, 6. juna 2009. godine, bilo je 2:2, a pod Goricom 9. septembra 2009. godine 1:1.

6. JUN 2009 2:2

Crna Gora je u Larnaki očajno počela utakmicu, na poluvremenu je gubila sa 2:0 (Konstantinu 13′, Mičel (penal) 45′), a kapiten Mirko Vučinić je na početku drugog dijela promašio penal. Međutim, tadašnji selektor Zoran Filipović je izvukao džoker kartu iz špila ubacio je novajliju Dejana Damjanovića u 47. minutu, a Boske je postigao dva pogotka u 65. i 78. minutu za konačnih 2:2. “Sokolovi” su tada istrčali u sastavu Poleksić, Pavićević, Džudović, Tanasijević, Batak, Pejović, Drinčić, Kašćelan, Novaković, Vučinić, Vujović, a šansu su još dobili Zverotić, Damjanović i Fatić.

9. SEPTEMBAR 2009 1:1

Na utakmici pod Goricom kapiten Mirko nije pogriješio Vučinić je doveo Filipovićevu četu u vodstvo u 57. minutu sa penala, ali je Crnoj Gori izmakao trijumf pošto je Okas poentirao u 63. za 1:1. Za Crnu Goru su lijepe septembarske noći igrali Poleksić, Pavićević, Baša, Fatić, Pejović, Peković, Drinčić, Bošković, Vukčević, Jovetić, Vučinić, a priliku sa klupe su dobili Kašćelan i Damjanović.