Kastratović zadovoljan, na redu meč sa Srbijom

Piše: Vladan 836 pregleda Dodaj komentar

zoran kastratovicSelektor naših “lavova” Zoran Kastratović na ovom meču nije mogao da računa na povrijeđenje srednje bekove Mrvaljevića, Milaševića i Vujovića, ali ipak nije krio zadovoljstvo nakon utakmice sa Makedonijom.

Bitno je da sam zadovoljan izdanjem u prvom poluvremnu kada je igrala prva postava. Imali smo tri razlike i kontra napad kada smo napravili tehničku grešku i vratili protivnika u igru. Ne mogu da ne budem zadovoiljan požrtvovanom igrom i racionalnim napadom. Normalno je da na ovakvom meču svi treba da dobiju šansu i smatram da oni što su ušli sa klupe da su prikazali zavidan nivo kvaliteta, hrabrosti i brobenosti  protiv petoplasirane selekcije sa evropskog prvenstva u Srbiji. Smatram da je bila prava provjera u pravo vrijeme, ted a rezultat nije realan odnos snaga na terenu”,kazao je nakon meča selektor Kastratović.

Da li ste zadovoljni izdanjem mladih igrača?

Generalno pratim ih već duže vrijeme, neki su bili i ranije na akcijama reprezentacije, a nakon prikazanog protiv Makedonije mogu biti zadovoljan, sa tim što je jasno da prostora za napredak ima. Nedostaje malo kontinuiteta u nadmetanju sa renomiranim protivnicima, ali se nadam da ako se budu kvalitetno razvijali da će u skorije vrijeme biti nosioci igre našeg nacionalnog tima”.

Šta očekujete danas protiv Srbije?

Još jednu dobru trening udatkmicu, gdje ćemo vježbati nešto drugo, a ne kao na ovom meču 6-0 u prvom poluvremenu i odbranu 3-2-1 u drugom dijelu. Biće to prilika da po prvi put ukrstimo koplja sa selekcijom Srbije od obnove državnosti.  Očekujem da protiv renomiranih igrača koje ima Srbija naš podmlađeni sastav pruži kvalitetnu partiju i da na pravi način završimo ovu drugu fazu pirprema za odlazak na Evropsko prvenstvo u Danskoj”,poručio je Kastratović.