Kakav podvig vaterpolista: Crna Gora osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu!!!

Piše: Vladan 1.3k pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Hrvatsku 10:9 i osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Pogodak odluke postigao je minut prije kraja Aleksandar Ivović, koji je večeras bio nezadrživ za odbranu Hrvata.

Prethodno je Spaić prvi put izjednačio, 30 sekundi ranije.

Crna Gora je tokom cijele utakmice imala zaostatak, najviše četiri pogotka (7:3 i 8:4), ali su u trećoj četvrtini naši momci najavili preokret.

Dobili su pretposljednji period 4:1 i najavili da neće odustati od odličja u Budimpešti.

Crna Gora je tako nakon jedne evropske titule i dva srebra sa kontinentalnih šampionata, prvi put stigla do bronzane medalje.

“Ajkule” su se revanširale Hrvatima za poraz u grupi, kada su uspjele da sustignu minus pet, ali su na kraju poklekle.

Međutim, bile su bolje u važnijoj utakmici i ostvarili rezultat koji nije bio očekivan u najavi prvenstva.

Ni činjenica da su tek iz osmog pokušaja naši momci dali prvi gol sa igračem više nije pokolebala izabranike Vladimira Gojkovića, koji su pogodili kada je bilo najpotrebnije, u završnici utakmice.

Blistao je Aleksandar Ivović sa pet golova, dok je Dragan Drašković bio dvostruki strijelac.

Crna Gora je osvojila medalju i najavila na najljepši mogući način olimpijske kvalifikacije u martu, kada će pokušati da se plasiraju na četvrte uzastopne Olimpijske igre.

CRNA GORA – HRVATSKA 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1)

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Radović, Petković, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović.

Hrvatska: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar 1, Joković 2, Bukić 1, Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 2, Benić, Garsija, Marcelić (10 odbrana).