Kajević u četvrtfinalu, Dacić i Petrović eliminisani

Piše: Ognjen 671 pregleda Dodaj komentar
Foto - Pink M

Crnogorski kik bokser Dejvid Kajević plasirao se u četvrtfinale, dok su Remzija Dacić i Anastazija Petrović nastup na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti završili u prvom kolu.

Kajević je u drugom kolu kategorije do 75 kilograma, u disciplini lou kik, prekidom u drugoj rundi pobijedio Poljaka Kamila Sojkovskog.

Sojkovski, bronzani sa prošlogodišnjeg prvenstva Evrope u Sloveniji, u prvom kolu pobijedio je juče Njemca Danijela Junga.

Rival Kajevića u četvrtfinalu biće Bugarin Atanas Bojilov, koji je jednoglasnom odlukom sudija eliminisao Moldavca Korneliua Lisija.

“Kajević je odlično odradio borbu protiv kvalitetnog borca. Od samog starta obojica su krenuli agresivno. Poljak je već u prvoj rundi uspio da pogodi Kajevića i on je završio na podu. U drugoj se vratio i snažnim nožnim udarcem u glavu uzrdrmao protivnika. To je ponovio još nekoliko puta i primorao ga na predaju”, kazao je selektor Goran Radonjić agenciji MINA.

U istoj disciplini, Dacić je u kategoriji do 71 kilogram izgubio od finaliste prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva u Sloveniji, Poljaka Lukaša Kačmarčika 2:1.

Petrović je na startu takmičenja u kategoriji do 56 kilograma, disciplina lou kik, poražena od Turkinje Kubre Aktaš 2:1.

“Dacić je imao odličnog borca. Nije baš najbolje počeo meč, ali je bio bolji od svoga protivnika. Borba je bila neizvjesna do posljednje sekunde, sudije su procijenile da je Poljak bio bolji, ali smatram da su pogriješili”, kazao je Radonjić.

On je naglasio da je i Petrović poražena u izjednačenom meču.

“Turkinja je slavila u ranopravnoj borbi. Meč je bio neizvjestan, a na kraju je Aktaš slavila za dva poena”, kazao je Radonjić.

Za sjutra predviđen je i nastup crnogorskih predstavnika u disciplini K1, Marka Nikolića i Miroslava Vujovića.

Protivnik Nikolića u kategoriji do 75 kilograma biće Dejvid Vots sa Novog Zelanda.

Vujović je voljom žrijeba izborio direktan plasman u četvrtfinale kategorije preko 91 kilogram, a protivnik u borbi za medalju biće mu Fatih Simik iz Turske, koji je na startu bio bolji od Džastina Klarka iz Južnoafričke Republike.