Kadetska selekcija slavila protiv BiH

Piše: Vladan 623 pregleda Dodaj komentar

Kadetska košarkaška reprezentacija ostvarila je dvije pobjede u pripremnim duelima protiv Bosne i Hercegovine.

Izabranici Mladena Ostojića u oba su meča odigrali dobru odbranu, spustili rivala na mali broj poena i na kraju stigli do pobjeda.

Prvi duel su naši reprezentativci odigrali dobro i vodili su praktično svih 40 minuta.

Tokom prvog dijela imali su visoku prednost, 23:9 nakon deset minuta, 31:19 na poluvremenu i +18 nakon tri četvrtine – 47:29.

Rutinski su višak sačuvali do kraja 56:44, a najefikasniji je bio Andrija Grbović sa 19 poena. 11 je dodao Danilo Ivanović.

U drugom susretu je presudila posljednja četvrtina koju je naš sastav dobio 20:8 i na krilima Vujovića (16 poena) i Vukčevića i Grbovića (po 13) stigla je do trijumfa 63:55.

Naši momci će odigrati još dva meča protiv Francuske pred početak Evropskog prvenstva B divizije u Podgorici.