Kadetska fudbalska reprezentacija poražena od Albanije

Piše: Vladan 780 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Albanije rezultatom 3:1 u prvom kolu UEFA razvojnog turnira.

Izabranici Borisa Miličkovića nisu uspjeli da na današnjem susretu nametnu svoj ritam igre i dođu do boljeg rezultata u duelu sa domaćinom turnira.

Albanci su do prednosti došli u 23. minutu preko Kendezija koji se nakon odličnog ubacivanja iz drugog plana našao sam ispred Milovića i rutinskim udarcem poslao loptu iza njegovih leđa. Sedam minuta kasnije isti igrač je još jednom bio na pravom mjestu i duplirao prednost svog tima – njegovom pogotku prethodio je odličan udarac Cikanija.

Do odlaska na odmor naša selekcija je zaprijetila preko Krstovića koji nije uspio da kruniše odlično dodavanje Marušića u 35. minutu – naš napadač pogodio je protivničkog golmana umjesto mreže.

Treći pogodak za domaćina postigao je Jahori koji je u 64. minutu pobjegao Jablanu a zatim zaobišao Milovića i pogodio nebranjenu mrežu.

Jedini pogodak za naš tim postigao je Krstović u 68. udarcem glavom nakon kornera.

Krenuli smo dobro, započeli utakmicu kako treba ali smo previše lako primili golove. Prvi pogodak došao je nakon auta, drugi nakon udarca i gužve u našem kaznenom prostoru. Kod 2:0 imali smo veliku priliku ali je Krstović pogodio golmana… U nastavku smo probali sa izmjenama da preokrenemo ali smo ponovo dozvolili sebi da iz greške primimo još jedan pogodak. Nedostajalo nam je na današnjem meču kreativnosti i odlučnosti u završnoj fazi napada, prava lopta za napadače kako bi se završile akcije na pravi način. U sjutrašnjem meču protiv Kipra probaćemo da ispravimo današnje greške i ostvarimo bolji rezultata, rekao je selektor Miličković.

Naredni meč na turniru naši kadeti igraju sjutra protiv selekcije Kipra.

Albanija – Crna Gora 3:1

1:0 – Kendezi 23′
2:0 – Kendezi 30′
3:0 – Jahori 64′
3:1 – Krstović 68′

Albanija: Pano Ćirko, Kevin Konci, Kristian Bušaj, Aristotel Bela, Alkid Kastrati, Denis Cikani  Renato Kendezi, Mikel Brahmilka (Kevi Lanaj), Ronaldo Zenuni (Rddon Dragoži), Konstadin Kondil (Kuka Luniku), Šaćir Haruni (Kejdi Bala).

Crna  Gora: Maksim Milović, Boško Rašović (Ivan Bešović), Martin Prenkočević (Nemanja Petrović), Rašid Kolić, Nikola Kumburović, Jovan Jablan (Miloš Drinčić), Vasilije Terzić (Mirza Hot ), Aleksa Marušić (Novica Čabarkapa), Pavle Krstović, Božidar Damjanović (Radovan Bećirović), Danilo Leković (Anđelko Jovanović).