EP: Kadetkinje u razigravanju od 9. do 16. mjesta

Piše: Vladan 842 pregleda Dodaj komentar

Ženska kadetska reprezentacija nastup na Evropskom prvenstvu za igračice do 17 godina u Celju završila je sa tri poraza u grupi D i u nastavku šampionata očekuje je razigravanje za plasman od 9. do 16. mjesta.

U utakmici koja nije imala rezultatski značaj, u okviru posljednjeg kola preliminarne faze, izabranice Gabrijele Markoč poražene od domaćina šampionata, Slovenije 28:25 (11:11).

Kao i protiv Rusije prije dva dana, naše kadetkinje u igri su bile do poluvremena i opet je najefikasnija bila Anastasija Marsenić sa sedam pogodaka.

U glavnu rundu iz grupe D plasirale su se Francuska i Rusija.

Naše rukometašice su na šampionatu u prvom meču poražene od Francuske 30:15, a potom do Rusije 23:19.

Slijedi razigravanje za plasman od 9. do 16. mjesta – Slovenija i Holandija prenijele su po dva gola, dok Portugal i naša selekcija bez bodova počinju nastup u grupi.

Crna Gora u utorak (13 sati) će igrati protiv Portugala, a dan kasnije, u istom teriminu, rival je Holandija.