Kadetkinje poražene od Slovačke

Piše: Vladan 800 pregleda Dodaj komentar

Ženska kadetska fudbalska selekcija Crne Gore poražena je sa 3:1 od Slovačke u prvom kolu UEFA Razvojnog turnira koji se održava u Srbiji.

Slovačka je krajem prvog i početkom drugog poluvremena došla do velike prednosti, koju je smanjila Ivana Boričić iz jedanaesterca u 78. minutu i tako postavila konačan rezultat.

Slovakinje su zasluženo pobijedile, a mi ne možemo biti nezadovoljni nastupom i zalaganjem naših djevojaka. U prvom poluvremenu smo korektno parirali, a imali smo pad u igri početkom drugog dijela igre, kada smo i primili dva gola. Evidentno je da su nase suparnice fizicke znatno jače, što je i presudilo. Zbog samopouzdanja djevojaka je dobro što smo postigli pogodak, a imali smo jos jednu priliku kada je njihova golmanka odbranila, rekao je selektor Marić.

Naredni protivnik Crne Gore je Srbija, taj meč igra se u četvrtak 25. aprila od 14:30 časova.

CRNA GORA – SLOVAČKA 1:3

Strijelci
0:1 – Klaudija Tičijakova 36’, 0:2 – Karolina Bajerova 44’, 0:3 – Karolina Bajerova 50’, 1:3 – Ivana Boričić (p) 78’

Crna Gora: Ajla Hrastovina, Andrea Janjušević (od 41. Milena Vidić), Jovana Vučinić, Jovana Sarić, Sara Marković (od 72. Jelena Miletić), Irena Laketić, Jelena Petrović (od 41. Sara Simonović), Dragana Vojinović (od 58. Marijana Cimbaljević), Aida Kalač (od 32. Ivana Boričić), Anđela Tošković (od 58. Ivana Petković), Nejla Bicić (od 72. Nikolina Vuković).

Slovačka: Janka Kralikova (od 41. Vanesa Stahova), Klaudija Tičijakova (od 41. Sona Hadbavna), Federika Kovalikova (od 41. Livija Mučkova), Karolina Bajerova (od 60. Lenka Mazuhova), Radoslava Halasova, Tereza Mrockova (od 61. Zuzana Lukačova), Ema Tapjakova (od 41. Viktorija Hankova), Karina Pelikanova (od 41. Laura Retkesova), Sara Kršijakova (od 41. Patrisija Mudrakova), Pavlina Hrdličkova (od 64. Sofija Škerdova), Monika Vravkova (od 41. Roksana Kolarova).