Kadetkinje poražene od Islanda

Piše: Vladan 685 pregleda Dodaj komentar

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u meču drugog kola turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcija Islanda rezultatom 5:0.

Naše kadetkinje pružile su snažan otpor favorizovanom rivalu, koji je do ubjedljive pobjede došao u drugom dijelu susreta.

Islanđanke su do prednosti došle u 19. minutu preko Karoline Džek koja je iskoristila prvu ozbiljnu priliku pred našim golom.

Nastavak susreta donio je ubjedljiviju igru protivničkih igračica, koje su iskoristile bolju fizičku priprremu od naših kadetkinja, pa su uspjele četiri puta da pogode mrežu našeg gola.

Hakonardotir je duplirala prednosti Islanda u 43. minutu, da bi tri minuta kasnije Ramčilović zatresla sopstvenu mrežu. Do kraja susreta u strijelce su se upisale Jonsdotir i Sigursadotir.

Island – Crna Gora 5:0

Dalga stadion, Baku.

1:0
 – Karolina Džek 19′, 2:0 – Hildur Tora Hakonadotir 43′, 3:0 – Ramčilović 46′ (a.g.), 4:0 – Sveinds Jane Jonsdotir 59′, 5:0 – Klara Sigursadotir 63′

Island: Birta Gudlaugsdotir, Kristjana Kristjansdotir Sigurdz (od 41. Barbara Sol Gisladotir), Hildur Tora Hakonadotir, Karen Sigurgersdotir, Isafold Torhalsdotir (od 56. Klara Sigursadotir), Sigrun Eva Sigurdardotir, Haldora Brita Sigfursdoritr, Kristin Erla Jonson, Helena Osk Halfanardotir (od 44. Sviends Jane Jonsdotir), Katla Maria Tordardotir, Karolina Džek.

Crna Gora: Nikolina Perunović, Jelena Tošić, Jelena Sarić, Marija Maraš (od 78. Majda Drešević), Dženita Ramčilović, Ana Knežević, Einda Bošnjak, Jelena Karličić, Nađa Đurđevac (od 72. Milica Radulović), Jovana Miladinović, Nikolina Caković (od 59. Bojana Milović).