Kadetkinje bolje od Slovačke za razigravanje od 9. do 12. mjesta

Piše: Vladan 750 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske košarkašice igraće za plasman od devetog do 12. mjesta na Evropskom prvenstvu B divizije u Podgorici.

Naše djevojke su večeras na startu razigravanja pobijedile Slovačku 58:51 u dvorani Verde kompleksa.

Izabranice Zorana Kašćelana odigrale su odlično završnicu meča i na taj način su u svoju korist riješile prilično izjednačen susret.

Crnogorke su dobile prvu četvrtinu 17:10, da bi do odmora Slovačka preokrenula i povela 30:24.

Naš nacionalni tim smanjio je pred ulazak u posljednju četvrtinu na četiri porena zaostatka, a onda je savršeno odigrana završnica meča, tačnije posljednja tri minuta. Od rezultata 45:45, naše su napravile seriju 13:6 do kraja meča i stigle su do pobjede.

Marija Leković je predvodila Crnu Goru sa 18 poena i po sedam skokova i asistencija. 13 poena dodala je Ksenija Šćepanović, 10 Anastasija Drobnjak.

Naredni rival našim djevojkama biće Ukrajina.