Kadeti ubjedljivi protiv Makedonije

Piše: Vladan 920 pregleda Dodaj komentar

kadetiKadetska reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Petrovcu odgovarajuću ekipu Makedonije sa 4:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj danas na Stadionu pod Malim brdom u Petrovcu.

“Sokoli” su do pobjede došli mnogo teže nego što to konačni rezultat govori, pošto su Makedonci mnogo bolje otvorili utakmicu i sa nekoliko odličnih prilika omogućili golmanu Gligoroviću da se pokaže u najboljem svijetu. Kako se poluvrijeme bližilo kraju naša selekcija je igrala sve bolje, a nagrada za hrabriju igru stigla je u posljednjem minutu poluvremena kada se Musić odlično snašao u gužvi pred golom gostiju i donio prednost svom timu.

Nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu meč je i definitivno prelomljen u korist “hrabrih sokola” – Goranović je odlično probio po desnoj strani i oštro centrirao, a golman gostiju Trajčevski je samo odbio loptu na noge Vorotoviću koji je pospremio u praznu mrežu. Goste je drugi gol potpuno “presjekao”, pa je do kraja utakmice igrala samo Crna Gora koja je do vrha napunila mrežu protivnika. Treći gol za naš tim postigao je najbolji igrač utakmice Goranović, koji je fantastično pogodio dalji ugao protivničkog gola sa ivice šesnaesterca, da bi četiri minuta kasnije Ćorsović, nakon odlične kombinacije sa Burzanovićem pogodio prečku. Tačku na meč stavio je Đukić nakon kornera u posljednjem minutu regularnog toka.

Uprkos hladnom vremenu viđena je zaista odlična utakmica, za šta velike zasluge ima odlično pripremljeni teren u Petrovcu. Mi smo u prvih 20-ak minuta imali, možda i prevelik, respek prema protivniku zbog čega smo igrali u grču, ali smo ostali dio utakmice u potpunosti kontrolisali i kroz veliki posjed lopte i organizovane napade zasluženo došli do ubjedljive pobjede. Uvijek je dobro kada dobra igra i pravi pristup budu ispraćeni visokim rezultatom, pa mi ostaje samo da čestitam igračima na onom što su pokazali. Za manje od 24 časa očekuje nas nova utakmica sa istim protivnikom, pa ćemo u tom meču osvježiti ekipu i ukazati šansu igračima koji su danas imali manju minutažu” rekao je naš selektor Boris Ljutica.

Dvije selekcije će ponovo odmjeriti snage sjutra u 13 časova, na terenu FK “Mladost” u Podgorici.

Crna Gora – Makedonija 4:0 (1:0)

1:0 – Musić 40′
2:0 – Vorotović 48′
3:0 – Goranović 60′
4:0 – Đukić 80′

Crna Gora: Matija Gligorović (Nemanja Lemajić), Miloš Banićević (Nikola Đukić), Miloš Raičević (Vido Petričević), Danilo Marković (Balša Sekulić), Miloš Drinčić (Aleksa Đurković), Balša Banović, Vojin Manojlović (Emrah Krcić), Balša Goranović (Dušan Bigović), Marko Burzanović, Admir Musić (Alija Krnić), Filip Vorotović (Andrija Ćosović). Selektor: Boris Ljutica.

Makedonija: Filip Trajčevski, Kristijan Čukalevski (Kiril Ristovski), Filip Gicevski, Agon Hani (Milan Ristovski), Antonio Mitrev, Esmin Ličina, Darko Dodev (Viktor Dinkov), Igor Petkov (Nikola Čamčić), Alban Sulejmani, Davor Zdravkovski, Mihail Manevski (Riste Papudijev (Darko Dodeski)). Selektor: Bobi Stojkoski.