Kadeti se revanširali Hrvatskoj, ubjedljiva pobjeda Crne Gore

Piše: Vladan 916 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Hrvatsku u prijateljskom meču 86:73, u sklopu turnira”Sjećanje na Dražena”.

Izabranici selektora Ostojića revanširali su se domaćinu za poraz u prvom pripremnom meču odigranom sinoć.

Crnogorci su odigrali mnogo bolje i već nakon pet minuta pokazali su da žele trijumf. U prvoj polovini uvodnog kvartala bilo je 15:4 za naš sastav, da bi se Hrvatska vratila i poravnala na 24:24 poslije deset minuta.

Sve do kraja treće četvrtine naši su bili u prednosti, ali nijesu uspijevali da se odlijepe, nakon 30 minuta bilo je 65:67, da bi u posljednjem periodu Crna Gora dominirala. Taj dio meča dobili smo 19:8 i osigurali pobjedu.

Tomašević je sa 23 poena bio najefikasniji u našem sastavu, 18 poena dodao je Vlahović, 15 je ubacio Vujisić. Kod Hrvata 16 poena Parlova, 14 Prkačina.

Nakon kontrolnih mečeva u Hrvatskoj, naši kadeti se vraćaju u Podgoricu, a naredni testovi forme biće protiv Srbije u Vršcu.