Kadeti sa tri pobjede završili turniru u Makedoniji

Piše: Vladan 712 pregleda Dodaj komentar

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore sa tri pobjede završila je nastup na turniru u Skoplju.

Izabranici selektora Slobodana Savovića su u posljednjem, trećem, kolu sa lakoćom savladali domaćina Makedoniju – 91:66.

Makedonci su parirali u prvom poluvremenu, uvodni period dobili su 23:19, međutim u nastavku je sve proteklo u sjajnoj igri Crnogoraca.

Već u drugom poluvremenu naši su preokrenuli i sa 28:15 u drugom periodu stigli su na +9 poslije 20 minuta meča.

Makedonija je uspjela u trećem kvartalu da smanji zaostatak na pet poena, međutim u posljednjoj četvrtini čak 27:7 za naš tim koij je predvodio Žugić sa 23 poena.

Grbović je dodao 19, Anđušić 14, Vučević i J. Bulajić po šest, Karadžić i Varajić po pet poena. Četiri su ubacili A. Bulajić i Jovović, tri Bulatović, dva Radunović.

Naši momci su prije Makedonije savladali Rumuniju 82:75 i Bugarsku 74:60.

Oni se pripremaju za nastup na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu od desetog do 18. avgusta.