Kadeti poraženi od Rusije na turniru u Turskoj

Piše: Vladan 841 pregleda Dodaj komentar

U prvom kolu međunarodnog tunira „Mercedes benz Egej kup“, mlađa kadetska reprezentacija odmjerila je snage sa odgovarajućom selekcijom Rusije.

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjaka iz Rusije rezultatom 3:0 u prvom kolu međunarodnog turnira „Mercedes benz Egej kup“ koji se održava u Turskoj.

Naša selekcija parirala je Rusima tokom prvog dijela igre, ode na odmor sa neriješenim rezultatom, da bi u nastavku susreta protivnik iskoristio tri prilike i došao do pobjede na startu turnira.

U trećem minutu nastavka Rusi su došli do prednosti zahvaljujući Savalievu koji je iskoristio odlično ubacivanje Borisenka po zemlji i klizećim udarcem pogodio mrežu našeg tima. Isti igrač je pola sata iskoristio neodlučnost naše defanzivne linije i udarcem glavom duplirao prednost „zbornaje“.

Samo minut kasnije Novikov je nartčao na odbijenu loptu i poslao je iza leđa Akovića za konačni 3:0 u korist Rusije.

U prvom poluvremenu odigrali smo prilično korektno i uspjeli da stvorimo par dobrih situacija pred golom Rusije, imali prilika pred golom protivnika i pogođenu prečku… Ipak, to nije bilo dovoljno za nesto više u ovoj utakmici jer smo u drugom poluvremenu pali u igri i u trčanju, drugi i treći gol primili u dva minuta, čime su Rusi riješili pitanje pobjednika. Pokušali smo i da izmjenama da osvježimo ekipu, unesemo više energije i trčanja i tako utičemo na igru, ali to nije dalko veliki rezultat. Rusija je pokazala da ima kvalitet, a mi da do određene granice u utakmici možemo parirati i povremeno biti konkretni i opasni po protivnički, što je danas bilo nedovoljno za bolji učinak protiv jakog rivala, rekao je selektor Miličković.

Već sjutra naši kadeti odmjeriće snage sa selekcijom Grčke. Meč koji se ifra u Altinordu počinje u 9:30 časova po srednjeevropskom vremenu.

Crna Gora – Rusija 0:3

0:1 – Savaliev 43′, 0:2 – Savaliev 73′, 0:3 – Novikov 74′

Crna Gora: Goran Aković, Stefan Dajević, Petar Vuković (Nikola Janjić), Rastko Marsenić, Spasoje Šćepanović, Aldin Drndar (Alan Šabotić), Milan Vukotić (Miloš Milović), Ognjen Gašević, Blagota Marković (Mladen Kovačević), Milisav Perošević (Andrija Radulović), Matteo Ahmetaj.

Rusija: Aleksandr Aleksev, Aleksij Pilipenko (Ivan Koršunov), Danila Kotulev, Aleksandr Mukin, Kimil Kirjanin, Ivan Šmakov, Jaor Vorobjev (Sergej Novikov), Nikita Pavljuk (Maksim Savaliev), Konstatnin Tjukavin (Roman Nogtev), Grigorij Borisenko (David Kokoev), Dmitrij Kratkov (Vadim Karpov).