Kadeti poraženi na startu kvalifikacionog turnira (FOTO)

Piše: Vladan 788 pregleda Dodaj komentar

Muška kadetska odbojkaška reprezentacija Crna Gora poražena je na startu druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – izabranici Zorana Vukčevića poraženi su danas u Sen Žen D’Ilaku, predgrađu Bordoa, u prvom kolu, od Austrije 3:1, nakon 105 minuta igre, i tako već na startu umanjili šanse da se domogne prvog mjesta koje direktno vodi na Evropsko prvenstvo.

Vizu za EP izboriće i tri najbolje drugoplasirane selekcije iz osam kvalifikacionih grupa.

Nakon dva izgubljena seta na razliku, naši kadeti su dobili treći set i vratili se u meč, ali su potpuno pali u četvrtom setu.

U drugom meču prvog kola, domaćin turnira Francuska je bila bolja od Estonije 3:0 (25:17, 25:17, 25:19).

Crna Gora sjutra veče (19 sati) igra protiv Francuske.

Crna Gora – Austrija 1:3 (25:27, 25:27, 25:21, 9:25)

Crna Gora: Bilčić 3, Vujošević, Petrović, Kastratović 8, Dokić (libero), Zvicer 1, Vidić 9, Caković 14, Peruničić, Marović 2, Jelić 6, Pavićević.

Austrija: Klafinger, Kindl 6, Fajfer 2, Vercer 2, Kamenica 13, Ibrahimović 19, Eder 9, Rehl 4, Kelner 11, Bodingbauer (libero), Mecler 2, Jurkovič.