Kadeti pobijedili Estoniju, šanse za elitnu rundu postoje

Piše: Vladan 780 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska rerezentacija Crne Gore savladala je Estoniju rezultatom 2:1 u trećem kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za plasman na U17 Evropsko prvenstvo.

Izabranici Borisa Miličkovića turnir su završili na trećem mjestu u grupi, sa šansama da se ipak nađu među selekcijama koje će učestvovati u elitnoj rundi kvalifikacija. Naši kadeti, naime, mogu biti jedna od pet najboljih trećeplasiranih selekcija što bi im omogućilo prolaz u narednu rudnu.

Francuzi i Slovenci su podijelili bodove u drugom meču grupe, pa će se obije reprezentacije naći na žrjiebu za učešće u elitnoj rundi kvalifikacija.

Izabranici Borisa Miličkovića bili su tokom svih 80. minuta bolji od selekcije Estonije, imali gol prednosti na poluvremenu, nekoliko izglednih prilika, da bi do tri boda, nakon izjednačenja protivnika, došli u sudijskoj nadoknadi vremena.

„Sokoli“ su do prednosti preko Grubača u 31. minutu koji je lob udarcem glavom pogodio suprotan ugao protivničkog gola nakon ubacivanja iz prekida.

Estonci su do izjednačenja došli nakon prekida i velike gužve u našem kaznenom prostoru u kojoj se najbolje snašao Pliht i poslao loptu iza leđa Vujovića.

U sudijskoj nadoknadi vremena Manas je na nepropisan način zaustavio Rakonjca u sopstvenom kaznenom prostoru. Igrač nad kojim je napravljen prekršaj precizno je šutirao sa bijele tačke i donio našem timu zasluženu pobjedu.

Danas smo odigrali mnogo slabije nego u prve dvije utakmice. Pravili dosta grešaka, igrali rastrzano i bili smo prilično nervozni… Vjerovatno je pritisak utakmice, sa kojim igrači nisu uspjeli da se izbre, uticao da ne odigramo kao u duelima sa Francuskom i Slovenijom. I u takovoj igri uspjeli smo da stvorimo nekoliko dobrih prilika koje nismo iskoristili zbog nedostatka mirnoće u završnici. Nakon tih promašaja uslijedila je kazna i pogodak protivnika koji je došao nakon bespotrebno napravljenog prekršaja. Ipak, uspjeli smo da do kraja utakmice napravimo dodatni napor i dođemo do pobjede koju su momci na osnovu svega prikazanog na turniru i zaslužili, rekao je selektor Miličković.

Estonija – Crna Gora 1:2