Kadeti osmi na Mundijalu

Piše: Ognjen 864 pregleda Dodaj komentar

U17 reprezentacija Crne Gore porazom od Hrvatske 74:66 završila je učešće na debitantskom nastupu na Svjetskom prvenstvu.

Nekoliko loših minuta u trećoj četvrtini i dosta izgubljenih lopti u tom periodu iz kojih su Hrvati stigli do lakih poena i visoke razlike odvelo je izabranike Mladena Ostojića u poraz.

Prva četvrtina je donijela praktično svih 10 minuta igru koš za koš, a naši su na prvi duži odmor otišli sa poenom prednosti 16:15.

Slično je bilo i u drugom periodu meča. Istina naši su u više navrata sitgli do pet poena prednosti, nakon polaganja Vlahovića došli i do sedam poena viška 36:29, ali je Hrvatska preko Prkačina smanjila na 36:31 poslije 20 minuta.

Hrvati su se odmah na startu trećeg perioda vratili u egal, ali se ničim nije moglo naslutiti da će jedna od ekipa stvoriti osjetniju prednost. Na manje od tri minuta prije kraja treće četvrtine rezultat je bio 47:46 za Crnu Goru. Rival je nakon toga počeo da igra presing, a na to se nijesmo adaptirali.

Predali smo nekoliko lopti olako, dozvolili dosta lakih poena, pa je serijom 15:0, za manje od tri minuta, Hrvatska stigla na presudnih 14 poena prednosti u finišu trećeg perioda što je i odlučilo.

Bojan Tomašević je još jednom bio najefikasniji u našem timu sa 22 poena uz deset skokova. 17 poena dodao je Kljajić, 11 Vlahović koji je uhvatio devet lopti.

Kod Hrvatske 21 poen Prkačina, 17 Bošnjak, 11 Perasović uz 12 skokova.

Crna Gora je premijerni nastup na prvenstvu Svijeta završila sa tri pobjede i četiri poraza, što je bilo dovoljno za sjajan plasman među osam najboljih selekcija Mundobasketa.