Kadeti izgubili od Letonije

Piše: Reprezentacija.me 803 pregleda Dodaj komentar
FIBA

Košarkaši Crne Gore izgubili su  od kolega iz Letonije rezultatom 66:80 (18:14, 17:18, 15:16, 16:32) u trećem meču grupe D Evropskog prvenstva za kadete u Podgorici.

“Crveni” su imali vođstvo skoro tokom cijelog meča, ali je posljednja četvrtina presudila u korist Letonaca.

Iako nijesu ispuštali prednost dugo vremena, na 5 minuta do kraja utakmice Letonci su prvi put poveli 60:62 i tako unijeli neizvjesnost u duel.

Naši nijesu uspijeli da odgovore i uzvrate, naprotiv Letonci su maestralnom posljednom četvrtinom učinili da krajnji rezultat prevari da izgleda kao da su momci sa sjevera Evrope lako pobjedili domaćina.

Crna Gora će ovim porazom završiti grupnu fazu na trećem mjestu i tako će se u osmini finala sastati sa Italijom 15. avgusta od 13 sati i 45 minuta, koja ima identičan učinak kao i naši od dvije pobjede i jednog poraza.