Kadeti izgubili od Fransucke

Piše: Vladan 890 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore pružila je snažan otpor favorizovanoj Francuskoj, ali je na kraju ipak morala da položi oružje pred “trikolorima” u 1. kolu preliminarne faze kvalifikacija za EP (1:2).

Izabranici Borisa Miličkovića šokirali su u Kranju renomiranog protivnika u trećem minutu nastavka, kada je Danilo Pešukić, fudbaler Zete, pogodio mrežu golmana Kremilea.

Francuzi su se, međutim, brzo oporavili od šoka, napravili pritisak i brzo preokrenuli, zahvaljujući ofanzivnom vezisti Jašinu Adliju, koji je u 49. i 60. minutu pogodio mrežu Vuka Vujovića.

Crna Gora je pružila dobar otpor i statistički, pošto je imala četiri šuta u okvir gola, jedan manje od Francuza. “Trikolori” su više puta promašivali, imali su sedam udaraca van okvira gola, naspram dva neprecizna šuta naših kadeta.

Nije sve izgubljeno, u elitnu rundu će se plasirati dvije prvoplasirane selekcije iz grupe, a Crnu Goru tek čekaju dvije odlučujuće utakmice.

Rivali su domaćin Slovenija i Estonija – duel ove dvije selekcije danas u 1. kolu završen je pobjedom “zmajčeka” od 4:1.

Crna Gora već u subotu igra sa Slovenijom, a turnir završava u ponedjeljak, duelom sa Estoncima.